Snapchat harita özelliği ve gizlilik!

Annekaz
10 Temmuz 2017
Yorum Yok

Snapchat’i gençler çok aktif olarak kullanıyor yeni gelen Snapchat harita özelliği ise çocukların hangi apartmanda olduğu hangi yolda yürüdüğünü bile neredeyse hatasız gösteriyor peki Snapchat harita özelliği nasıl kapanır?

Snapchat milyonlarca insanın özellikle gençlerin çok sevdiği bir anlık sosyal medya aracı komik yüz efektleri komik videolar oldukça eğlenceli insanları takip etmesi izlemesi kolay ama harita özelliği ile birlikte bence dikkat edilmesi gereken tehlikeli bir araç bile diyebiliriz.

SNAPCHAT HARİTA ÖZELLİĞİ GİZLİLİK AYARI

snapchat-harita-guvenlik

Bir kullanıcının haritası herkese açıksa snap atarken hangi apartmanda oturduğunu bile görebilirsiniz kokrunç değil mi? Pek çok sosyal medyada yer bildirme özelliği var ama snapchat öyle bir nokta atılı yapıyor ki gidip kişinin kapısını bile çalabilirsiniz ya da yürüdüğü yolda kişiyi takip edebilirsiniz.

Özellikle çocukların için bu büyük tehlike ben uyarımı yapayım! Snapchat haritaları görmek için kendini gördüğünüz snap ekranını parmaklarınızla küçültün karşınıza harita ve altında ayarlar kısmı çıkacak orada arkadaşlarıma özel ya da sadece bana özel seçenekleriyle bulunduğunun yerin kimlere görüneceğini seçin.

harita-snap

Neyse ki snapchat de haritalar kısmı çok kolay ve anlaşılır ayrıca çocukları takip etmek için de kullanılabilir snapchat harita kısmında sadece size izin vererek çocuğunuzun gittiği yeri takip edebilirsiniz tabi buna eşler de dahil :) Snapchat harita kısmı doğru kullanıldığında hayatınızı kolaylaştırabilir ama yanlış kişiler doğru kullanırsa sıkıntı büyük ama deyim..

 

 

Bunu da seversin  Çocukların çok sevdiği 35 muhteşem anne baba davranışı
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim