Sokak kedisi dünya gündeminde

Annekaz
3 Mayıs 2010
2 Yorum
 
Daha önce belki izlemişsinizdir önce hürriyette sonra netegel’de sonra pek çok blogda yayınlandı bu video. Erkek kedi otomobilin çarptığı ve artık ölmüş olan dişisine patileri ile kalp masajı yapıyor, bir süre insanların da kediden uzak kalmasını sağlıyor , daha sonra bir veteriner geliyor ama hayvancağız çoktan ölmüş tabi..Youtube’de ve çok tanınmış bloglarda  aynı videonun bir kaç versiyonu var, altında çok hüzünlü şarkılarla onlarca yorum ve binlerce izlenme almış. Tabi insanın içi sızlıyor kedinin kalp masajını bilinçli olarak yapıp yapmadığı belki tartışılır ama zaten virane hali ve surat ifadesi çok hüzünlü ve umutsuz.. İnsanlar otomobilleri ile bir hayana kazara bile çarptıkları dönüp arkalarına bile bakmıyorlar yerde yaralı yatan hayvan ölmüş diye düşünülerek onlarca araba geçiyor üstünden, olur da bir hayvana çarparsanız otomobilini emniyete alıp ilgilenebilirseniz lütfen ilgilenin, yaşadığım bölgede hemen hemen her yere ulaşımımız otobandan, her yola çıktığımızda en az 1-2 hayvanı yere yapışmış vaziyette görüyoruz. Otobanda hız limiti yüksek olduğu için inip ilgilenmek tabi oldukça tehlikeli, ama bu kedinin otoban kurbanı olmadığı da kesin..
Bunu da seversin  Mutant Sebzeler meyveler
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. Birileri anlatsın dedi ki:

    Yazık ya, görünce içim sızladı :((

  2. E. Ali dedi ki:

    Bilinçlice yapılan bir kalp masajı değil, alakası yok. Kediler iyi tanırım. Bazı kedilerde bu el hareketleri vardır. Sevdiği insanların kucağında aynı şeyi yaparlar. Ellerini bastırır, tırnaklarını hafifçe batırır, geri çeker, bunu defalarca tekrarlar. Bir yandan da gırtlaklarından mırıldarlar. Bu da hem memnuniyet hem sevgi şefkat işaretidir.

    Ama kedilerde birbirlerini sevmek var. Bu doğru. Bahçemizde doğup büyüyen yetişkin olan bir erkek bir dişi kedi vardı. Bir kış günü dişi kedi çok fena hastalandı. Bizim kömürlükte yer yaptık ama havalar çok soğuk gidiyordu. Hasta ve bitkin haliyle soğuğa dayanamayacaktı. Erkek kardeşi onu hiç yalnız bırakmadı devamlı onu ısıtmak için yanında yattı. Bir hafta içinde dişi kedi iyileşmişti. Hiç unutamadığım bir anıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim