Deniz Tuzunun Faydaları

Annekaz
2 Ağustos 2016
Yorum Yok

Deniz tuzu son yılların favorisi deniz tuzunun faydaları neler? biraz araştıracak olursak deniz tuzu saçımızdan cildimize kadar hem içimizi hem de vücudumuzu güzelleştiren doğal bir kaynak.

Deniz tuzu deniz suyun süzülerek  özel havuzlarda bekletilip güneş altında buharlaşması sayesinde kullanılabilir duruma gelen bir tuzdur. Kozmetik sanayi başta olmak üzere salatalarımıza kadar hemen her alan kullanılıyor.

DENİZ TUZUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Deniz tuzu kırılan ince yapılı tırnaklara iyi gelir  – Limon kabuğu ve biraz deniz tuzu ile tırnaklarınızı ovalayın

Yıpranan saçlarda kullanılır Deniz Tuzu şişeleyip satan firma çok evde kendiniz de yapabilirsiniz. 1 yemek kaşığı deniz tuzu ve klorsuz içme suyunu sprey şişesine koyun ve çalkalayın. Yazın havalı saçları için sıkıp kendi halinde kurutmanız yeterli.

Yemeklerinizde Deniz Tuzu kullanırsanız metabolizmanız çok daha hızlı çalışır.

Ham deniz tuzlu suda ayakları bekletmek hem stres hem de şişlik alır

Deniz tuzunu yarım domatese bandırıp yüzünüze peeling yapabilirsiniz ( yaz aylarında tavsiye edilmez ) Biraz kızarıklık ve tepkimeye neden olabilir dikkat bol su ile yıkayıp nemlendirici kaliteli bir kremle masaj yapıp yatın lekeler için faydalıdır. Siyah noktalar için sadece burun etrafına deneyebilirsiniz.

DENİZ TUZU İLE KAYA TUZU ARASINDAKİ FARK NEDİR?

İki tuz da birbirine çok benzer. İkisi de yüzde 99 sodyum Klorür içerir, Deniz tuzu minarel olarak çok zengindir ve yapı olarak çok az işlemden geçirilir. Kaya tuzu yer altı kaynaklarından elde edilir ve soframıza gelene kadar çok fazla işlemden geçer.

DENİZ TUZU NASIL ÜRETİLİR?

Deniz tuzu özel havuzlarda biriktirilip güneşin buharlıştırması ile ortaya çıkan kristallerdir. Deniz tuzu nasıl yapılır videosunu izlemenizi tavsiye ederim

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.