Soyu tükenen deniz camından takılar

Annekaz
20 Temmuz 2010
4 Yorum

Deniz camları uzun yıllar denizde kalan cam parçalarının kayaların kumların denizin yıpratması ve matlaştırmasıyla oluşan bir nevi doğal taşlar, plastik kullanımın yaygınlaşması ile artık denizlerde çok az bulunuyor zaten oluşması uzun süren bu taşlardan çok şık takılar el işleri yapılabiliyor.

Yaz tatili dönemindeyiz  deniz kabukları, yıldızları ilginç taşlar toplarken gözünüz deniz camlarını da arasın kırmızı  nadir bulunan renklerdenmiş bulursanız çok şanslısınız.. Fırtına sabahları kumlu sahillerde kayalıklarda görülebilirmiş.. Buldunuz diyelim takı yapmak isterseniz pek çok çeşidi var temel olarak deniz camlarından nasıl takı yapıldığı
Yazının devamı için tıkla..

Bunu da seversin  7 ataş 1 yüzük
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. MARİFETLİ PERİ dedi ki:

  Yıllar önce arkadaşımla sahilde gezerken, mavi şeffaf bir taş bulmuştum.Demek o deniz camıymış. Onu itinayla sakladım. O kadar iyi saklamışım ki yıllardır hiç elime geçmedi:) Bulursam böyle birşey yapmayı çok isterim. Bilgi için teşekkürler.

 2. Mor Büyü dedi ki:

  seviyorum bu tarz taşları ben de=) takı olarakta aksesuar olarakta.. minik minik tabaklara koyup evin her tarafına serpiştiriyorum=)

 3. Nesli dedi ki:

  çok iyi fikir harikasın

 4. Koray dedi ki:

  ben buldum ne diye baktım koleksyonuma koydum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim