Tatilde saçlarınız ve cildiniz için yapacağınız 10 iyilik!

Annekaz
3 Temmuz 2023
Yorum Yok

Bütün dünya bilir ki güneş saçlara ve cilde inanılmaz zarar veriyor. Yaşlandırıyor, kurutuyor rengini bozuyor hatta kanser yapıyor. Peki deniz, kum, güneş tatili yaparken saçlarımızı ve cildimizi güneşin zararlarından basitçe 10 maddede nasıl koruruz.

Güneşin zararların basitçe korunun

Güneş psikolojimiz ve bazı vitaminler için oldukça iyi olsa da maalesef cildimizi yaşlandırıyor ve lekelere neden oluyor peki ayda  yılda bir yaptığımız doyasıya denize girip güneşin altında yatmak istediğimiz bir tatilde ne yapacağız?

  1. Erken uyanın evet tatilde bunu söylemek bilmiyorum ne derece doğru ama o kadar para veriyorsunuz ömür de kısa öğlene kadar uyumak saçma. Erken uyanıp güneşle erkenden selamlaşın saat 10 – 11 e kadar kadar duruma göre güneş kremi kullanmayın. Bu saatlerde sağlıklı bronzlaşın. O saate kadar pozitif enerjinizi vitaminlerinizi depolayın. Öğlen  ve akşam güneşine kadar güneş kremini bol bol kullanın. 3 saatte bir yenileyin. Yüz eller ve dekoltenize özellikle sürün.
  2. Kapalı kıyafetler tercih edin. Özellikle üst gövdede, Güneş altında gezinirken açık renk ve hafif yapıda uzun kollu kıyafetler seçin. Bu güneşin zararlarını azaltır.
  3. Bol bol su için. Su derinin vitaminidir şekerlerle zehirlemeyin bol bol dümdüz su için.
  4. Maden suyu spreyi kullanın. Maden suyunu açın. Buzdolabına koyun bırakın gazı kaçsın. Doldurun eski  sprey şişesine süper bi nemlendirici ferahlatıcı.
  5. C vitamini kullanmayı bırakmayın. Özellikle  30 35 lerdeyseniz güneş kreminden önce c vitamini ile cildinizi destekleyebilirsiniz.
  6. Glikolik Asit kullanın bunu yazmayacaktım ama bakın burası önemli. Sadece Gece !!! Cildinizi yıkadıktan sonra pamukla toniği uygulayın sonra rutininize devam edin. Glikolik asit kararmaları engeller. Diz dirsekleri unutmayın.
  7. Saçlarınızın tatilde yıpranmasını istemiyorsanız. Basitçe  tüm bakımlarınızı tatilden sonraya bırakın ne olursa olsun çünkü bir miktar yıpranıyor.
  8. Denize havuza girmeden önce saçlarınıza 1 kaşık kadar vazelin sürün. Evet kesinlikle koruyor. Saçlarınızı kremler gibi kökten uca sürdüğünüz 1 kaşık vazelin akşam köpüklü temiz duşa kadar saçları korur.
  9. Güneşe çıkarken saçlarınıza maşa yapmasanız bile ısı koruyucu saç kremi kullanın. Kesinlikle  çok etkili.
  10. Şapka bandana kullanın.
Bunu da seversin  Çocuklar için ücretsiz online dersler - Korona tatilinde ne yapalım?

Kişisel bakım kişiye özeldir. Cildinizi en iyi siz tanırsınız. Ben genel olarak yaz ayları için bakım rutini yazayım. Gündüz Güneş kremi – Gece sırasıyla – Yıkayın – Glikolik asit içeren bir tonikle silin 4 dakika bekleyip yıkayın – serum + vitamin  – nemlendirici..

Fotoğraflardaki ürünler benim kullandığım ürünlerdir tanıtım değil tavsiyedir.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.