Uzun saçlar sivilce yapıyor! Uyurken buna dikkat

Annekaz
7 Mayıs 2021
Yorum Yok

Yastığa başını koyar koymaz uyuyanlardanız çok şanslısınız, peki yastığa başınızı koyduğunuz anda saçınızın gördüğü zararı hiç düşündünüz mü?  Uzmanlar saçları açık yatmanın hem saça, hem saç derisine  hem de yüze çok zararlı olduğunu söylüyor.

SAÇLARINIZ SİCİLCEYE NEDEN OLABİLİR!

Uzun saçlarınız ve  geçmeyen sivilce probleminiz varsa belki de bunun sebebi  saçlarınız açık yatmanızdır. Saçlar çabuk kirlenir ve doğal olarak çabuk yağlanır, saç ve derinin yağ yapısı çok farklıdır. Gece saçlarınızı açıp uyumak için başınızı yastığa koyduğunuzda gün boyu saçınızda biriken kir ve yağ hatta kullandığınız saç ürünleri saatlerce cildinize temas eder. Bunun farkında olmazsınız bu da siyah noktalara, sivilcelere neden olur.

KARIŞMIŞ VE YIPRANMIŞ SAÇLARLA UYANIRSINIZ!

Saçlarınız açık yattığınızda yastığa sürtünmeden dolayı saçlarınız karışır ve kırılır. 5 saat boyunca bu sürtünmeye maruz kalan saçlar kırılır onarılamaz şekilde bozulur. Sonra yağlarda maskelerde çare arıyoruz sürekli aynı şekilde yatmaya devam ettiğimiz için de kullandığımız ürünler faydasız kalıyor.

SIRTINIZDA SİVİLCE ÇIKABİLİR!

İlk maddede bahsetmeyi unuttum uzun saçlarla uzun süre yatmanın bir yan etkisi de sırtta sivilceler. Normalde sırt dekolteli kıyafetler giyiyorsanız bile dikkat etmişsinizdir. Bu dönemlerde daha çok sivilcelenme olur.

SAÇINIZ  NEMİNİ KAYBEDER YAVAŞ UZAR

Zarar gören saçlar daha yavaş uzar. Yastığı sürtünen saçlar nemini kaybeder, saç yapısı katman katman görünmeyecek şekilde kırılır bu kırıklar saçın bakımsız  görünmesine neden olur.

UYKU KALİTESİNİ ETKİLER

Açık saçlarla uyumak uyku kalitesini etkiler. Farkına varamadığınız bir sebep daha, saçlar yüze temas ettikçe döndükçe sizi minik minik uyandırır bir türlü derin uykuda uzun süre olamazsınız bu da uyku kalitesini çok düşürür.

UZUN SAÇLILAR NASIL UYUMALI?

Saçlarınızı gevşek şekilde tepeden toplayabilirsiniz. Saçlarınızı  balık sırtı örebilirsiniz. Saçlarınızı saten bir bone içine alıp öyle uyuyabilirsiniz. Saten bone saçlara çok iyi geliyor. Hem kırmıyor hem daha uzun süre parlak ve sağlıklı görünmesine neden oluyor. Ayrıca saten yastık da yastık kırışıklıklarına karşı tavsiyemdir.

Bunu da seversin  Farmasi Çay ağacı seti yorumları

Benzer  saten bir saç bonesi saçlarınızı kısa sürede toparlayacaktır tabi cildinizi de…

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim