Tektaş Pırlanta Seçerken Nelere Dikkat etmeliyiz?

Annekaz
26 Eylül 2019
Yorum Yok

Tektaş fiyatlarını belirleyen faktörler, tektaş yüzük modellerinin taşın görünümüne etkileri, ünlülerin fiyatlarıyla şaşırtan tektaş yüzükleri, tektaş pırlanta yüzükler hakkında merak ettikleriniz bu sayfada…

2.00 Karat Tektaş

Pırlanta tektaş seçimi aslında kolaydır

Pırlanta tektaş yüzük seçerken ilk belirlemeniz gereken nokta, istediğiniz taş büyüklüğü ve bütçeniz olmalı.
Tektaşın büyüklüğünü onu takacak kişinin kullanım şekline, alışkanlıklarına ve fiziksel özelliklerine göre belirleyebilirsiniz. Evlilik teklifinde bütçenize göre özellikle 0,20 karat ve üstü pırlantaya sahip tektaş modelleri üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Zen Pırlanta, Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük pırlantalı mücevher üreticisidir ve birçok farklı pırlanta tektaş yüzük modeli sunar.
Pırlanta dünyasında tektaş fiyatlarını ve kalitesini etkileyen çok değişken vardır. Bu nedenle, tektaş almaya niyetlendiğinizde bilmeniz gereken en önemli nokta, tektaşı işi ve uzmanlığı pırlanta olan bir firmadan almaktır.

2.00 Karat Tektaş yüzük
Tektaşınızı bir pırlanta markasından almanız daha avantajlıdır çünkü marka güvendir, ürünün garantisini verebilir, tektaşınızı tüm özelliklerini gösteren sertifikası ile beraber alırsınız, size detaylı bir şekilde yardımcı olabilir, birçok seçeneği değerlendirmenize sunabilir; çünkü işi pırlantadır. Zen Pırlanta, 1890’lara dayanan köklü bir geçmişe sahip ve yalnızca pırlanta konusunda uzmanlaşmış bir markadır.
Çıplak gözle bakıldığında aynı gibi görünse de, her pırlanta bir diğerinden tamamen farklıdır, başka bir deyişle her pırlanta eşsizdir. Pırlantalar, 4C özellikleri kesim (Cut), renk (Colour), berraklık (Clarity), karat ağırlığı (Carat) göz önünde bulundurularak sınıflandırılır ve 4C tektaş yüzük fiyatlarının belirlenmesinde etkilidir. Bir pırlanta rengi ve kesimi ne kadar iyi olursa, berraklık olarak da ne kadar “temiz” olursa o kadar değerli taş kategorisine girer. Zen Pırlanta, tüm tektaşlarında üst seviyede bir renk ve berraklık kombinasyonu kullanır.
Yüzüğün, taşın dışındaki tüm altın kısımlarına montür denir. Bir anlamda yüzüğün modelidir. Tektaş satın alırken, taşın boyuna göre montür seçimi çok önemlidir.
Montür, tektaş pırlantayı olduğundan daha büyük bile gösterebilir. Küçük taşlı pırlanta yüzükleri seçerken buna özen gösterebilirsiniz.

Bunu da seversin  Oturma odaları için dekorasyon önerisi

Tektaş ZEN’den Alınır.

Türkiye’nin pırlanta uzmanı
Türkiye’nin en çok tektaş pırlanta yüzük satan markası
Türkiye’nin en fazla pırlantalı mücevher ihraç eden markası
En yüksek kalitedeki tektaşları en uygun fiyatlara sunan “tektaşın tek adresi”
Klasikten moderne uzanan geniş tektaş yüzük modeli seçeneği
Tüm tektaş yüzüklerin içinde aşkınızı anlatan sonsuzluk simgesi ve teninize değen bir pırlanta yer alır

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim