Tektaş Yüzük ve Mükemmel Pırlanta nasıl olmalıdır?

Annekaz
1 Haziran 2012
Yorum Yok


Tektaş yüzük alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Özellikle de alacağınız Pırlanta’nın kalitesini etkileyen bazı değerlere dikkat ederseniz, daha kaliteli bir tektaş almış olursunuz.

Tektaş yüzük alırken; taşın ağırlığına, parlaklığına, rengine ve kesimine dikkat etmek gerekir.

Pırlanta’ın ağırlığı karat ile ölçülür. Ağırlık yani taşın büyüklüğü arttıkça, değeri de artar. Örneğin toplam ağırlığı 0,50 karat olan 5 tane Pırlanta ile aynı ağırlıktaki tektaşın fiyatı farklıdır.

Tektaşın parlaklığı, Elmas’ın iç kısmının ne kadar kusursuz olduğuna bağlıdır.

Pırlanta’nın rengi de fiyatını etkileyen bir unsurdur. En kaliteli Pırlantalar ekstra beyaz (renksiz) görünümlü olanlarıdır. Pırlanta’da renk belirginleştikçe değeri düşer.

Pırlanta’nın kesimi ışığı yansıtma şeklini etkiler. Yuvarlak, prenses, oval, damla, kalp vs. kesim çeşitleri vardır fakat en yüksek parlaklık yuvarlak kesimde elde edilir. Taşın kesimi ne kadar iyi ise değeri de o ölçüde artar.

 

Bu bir tanıtım yazısıdır..

Bunu da seversin  Sonbahar yapraklarından taç
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim