Televizyon çocukları nasıl öldürüyor?

Annekaz
25 Şubat 2015
2 Yorum

Televizyonun çocuklar üzerinde zararları sadece zihinsel değil her yıl onlarca çocuk televizyon üzerine devrilmesinden dolayı ölüyor! İş icabı her türlü haber önümden geçiyor beni en çok üzenlerden birisi de evde olan basit kazalardan dolayı hayatını kaybeden ya da sakat kalan çocuklar. Yanıklar, kötü kırıklar zehirlenmeler aklınıza ne gelirse ama önlenebilir olanları en çok üzenler. Keşkelerin hiç bir faydası yok yeni yürümeye tırmanmaya başlayan çocuklar için televizyonlar büyük tehlike.

Basit önlemlerle televizyonları bir yerlere sabitleyebilir düşmesini önleyebilirsiniz. Bu sadece çocuklar için değil hafif bir depremde bile sallanıp düşen bir televizyon kimseye zarar vermese bile binlerce liralık zarara neden olabilir.

Aşağıdaki video bir çocuğun televizyonu nasıl üzerine düşüp ölümüne neden olabileceğini anlatıyor. Televizyon sehpası ve televizyon için sabitleme örneği gösteriliyor. Çok basit önlemlerle siz de çocuğunu ve televizyonunuzu güvene alabilirsiniz. Lütfen videoyu izleyin bu yazıyı paylaşın..

 

kaza

Bunu da seversin  Çocuklarla kağıt aktiviteleri - Deniz anası
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. ayşegül dedi ki:

    Demek ki şu televizyon denen şey her türlü zararlı !

  2. koli dedi ki:

    yazınız çok yararlı teşekkürler. Anne babalar televizyonun zararlarından evlatlarını uzak tutmalılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim