Yılbaşı içki içmek demek değildir..

Annekaz
29 Aralık 2010
Yorum Yok

Yılbaşı kimilerine göre yeni bir başlangıç, yeni bir umut tazelenme demek. Kimisi geçen yılın hesabını yapar kimisi içinde sadece eğlenmek ve tatil için bir fırsattır. Evde dışarıda sofralar kurulur yenilir içilir televizyonların haber bültenlerinde aman fazla kaçırmayın kilolara dikkat haberleri yapılır ama aslında yılbaşı gecesi vücudumuza giren yağlardan daha tehlikeli bir şey var o da alkol.

Özellikle son günlerde çocukların alkollü mekanlara götürülmesi ile ilgili hem polisiye hem de siyasi tartışmalar ortadayken yılbaşı gecesi tuz biber olmasın. Çocuklar alkollü mekanlara götürülmemeli, siz ailece içmeseniz bile götürmemelisiniz. Çocuklar alkollü mekanlara alınmamalı ne kadar nezih olduğu umurumda bile değil, bir çocuk alkolü ne kadar geç tanırsa o kadar iyidir. Hele babaların çocuklarına alkolsüz dahi olsa içki içirmesi o çocuğu elleriyle ateşe atmaktır. Yılbaşı gecesi alkol almak için bahane olmasın 1 kadehten bir şey olmaz deyip alkol batağına düşen insan sayısı az değil, hele market raflarında çikolatanın yanında satılan onlarca albenili içkiler varken çocukları içki sektöründen uzak tutmak sanıldığı kadar kolay değil. Allah’tan Türkiye’de içki kullanan kadın sayısı oldukça az , ama eşlerinin çocuklarının babaların içmesinden dolayı değişik mağduriyetler yaşayan kadın sayısı çok fazla..Özel günlerde içki sofrası kurarken, otururken o sofradan kalkıp direksiyon başına geçerken aklınıza olabilecek zararları getirin..

Bunu da seversin  Kadınların kıl tüy sorunu
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim