Tüketici Hakem Heyetlerine Başvuru İşlemi nasıl yapılır?

Annekaz
27 Ocak 2020
Yorum Yok

Tüketici Hakem Heyetlerine Başvuru İşlemi nasıl yapılır ve internetten aldığınız bir malı nasıl iade edip paranızı alabilirsiniz? Online alışveriş büyük kolaylık büyük ve güvenli sitelerden alışveriş yaptığımız gibi instagramdan ve ya küçük alışveriş sitelerinden de alışveriş yapıyoruz peki aldığınız bir ürünü beğenmediniz değişim istemiyor ücret iadesi talep ediyorsunuz firma da buna yanaşmıyor ne yaparsınız?

ONLİNE ALIŞVERİŞTE 7 GÜN İÇİNDE ÜCRET İADESİ MÜMKÜN

Öncelikle alışveriş yaptığınız yer kesinlikle faturalı yasal sayfa olmalı ve size faturayı göndermeli. Fatura kesmeyen yerlerden alışveriş yapmayın. Diyelim ki fatura göndermediler ama resmini çekip gönderdiler para iadesi için bu da yeterli. Kapıda ödeme ya da banka havalesi ile yaptığınız uzaktan/ online alışverişlerde aldığınız üründen memnun kalmayıp para iadesi istediğinizi satıcıya iletin mümkünse bu işlemleri yazılı olarak yapın whatsapp ya da mail yoluyla artık firmalar iletişime geçiyor.

Para iadesi yapamayacaklarını söylerlerse önce PTT den ihtarname çekin altta örnek ihtarnameyi görebilirsiniz. Kendinize göre doldurun illa noter onaylı olmasına gerek yok. İade edilmeyen ücret yüksekse Noterden ihtarname de çekilebilir daha etkili olur. İhtarname gönderdiğiniz belgeyi saklayın. Karşı tarafa ulaşınca yine para iadesi yapmayacaklarını söylerlerse Tüketici Hakem Heyetlerine Başvuru İşlemi yapın. Bunun için e devletten şu adrese girerek yapabilirsiniz. E devlet tüketici hakem heyeti başvuru

Tüketici Hakem Heyetleri aynı gün ya da ertesi iki günde karşı tarafın savunmasını istiyor. Genelde firmalar bu resmi işlem sonuçlanmadan para iadesi gerçekleştiriyor. Haklıysanız paranızı geri alırsınız. Firma ile iletişimi koparacak derecede gerilmeyin. Satın aldığınız ürünleri iade etmek için mutlaka iletişimde kalın. Ürünleri size verilen adrese geri gönderin ve gönderdiğiniz kargo bilgisi kağıdını saklayın.

Ücret idesi örnek ihtarname

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.