Türkiye’de kadınlar tüylerinden nasıl kurtuluyor?

Annekaz
8 Aralık 2015
1 Yorum

Tüy hepimizin sorunu! Az veya çok, bacak, kol, dudak üstü, bikini koltuk altı kadınların  tüylerinden kesin olarak olarak kurtulmak istediği bölgelerden. Türkiye’de çok sayıda merkezde çeşitli yöntemlerle tüyler alınıyor. Lazer epilasyon en yaygın olanlarından birisi.

Kadınların istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri ile ilgili alışkanlıkları üzerine Türkiye çapında 800 kadın ile yapılan araştırmaya göre, tüy almaya başlanan yaş ortalaması 17. Fakat koltuk altı bölgesinde, bu yaş 15’e kadar düşüyor. Bu bölgede en sık kullanılan yöntem de epilatör. İlk tüy alınmaya başlanan bölge olarak koltuk altını ise bikini, özel bölge ve bacak takip ediyor.

Sıcak ağda, hala en çok kullanılan yöntem (yüzde 56)… Bu yöntemi cımbız, epilatör ve tıraş bıçağı yöntemleri izliyor. Farklı bölgelerde ise tercih edilen yöntemler değişiklik gösteriyor. Örneğin epilatör; bacak ve koltukaltı bölgeleri için daha çok tercih edilirken hassas bölgelerde daha az acılı bir yöntem olan tıraş bıçağı tercih ediliyor. Yüz bölgesinde de ip ve cımbız daha popüler. Fakat kadınlar kullandıkları yöntemler arasından en çok IPL ve lazer epilasyondan memnun kalıyor.

Kadınlar, istenmeyen tüylerinden kurtulmak için en çok bütçeyi salonda uygulanan lazer epilasyona ve iğneli epilasyona ayırıyor.

1449567089_philipscl_tuyalmaaliskanliklari1
   Philips Lumea ile ev rahatlığında uzun süren pürüzsüzlük keyfi

Araştırmaya göre kullanılan yöntemler arasında en memnun kalınan yöntemlerden evde lazer/IPL epilasyon cihazı kullanan kadınların ise yüzde 75’i Philips kullanıyor. Philips’in ev konforunda IPL çözümü sunan Lumea ailesinin yenilenen 2 üyesi Prestige ve Essential, etkili bir tüy alma deneyimi ve uzun süren** pürüzsüzlük keyfi sunmaya devam ediyor.

Çok çeşitli tüy ve cilt tiplerine uygun yeni Philips Lumea Prestige SC2007/00, beş farklı ayarlanabilir ışık enerjisine sahip. Philips Lumea Prestige’in büyük vücut aparatı, bacak gibi bölgelerde hızlı uygulama sağlarken 250.000’den fazla ışık atımı ile 15 dakikada alt bacak uygulamasına imkan veriyor.

Bunu da seversin  Butik Nar'dan yazlık yelek

1449567089_philipscl_tuyalmaaliskanliklari2

Ekstra entegre ışık filtresiyle donatılmış olan hassas bölge başlığı; kol altı, bikini bölgesi gibi vücut bölgelerinin yanı sıra özellikle dudak üstü, çene ve favoriler gibi yüzde rahatsızlık duyulan tüylerden kurtulmak için güvenle kullanılabiliyor.

Philips Lumea Prestige daha rahat bir uygulama için “Kaydırarak Uygulama” ve “Kaldırarak Uygulama” modlarına sahip. Kaydırarak Uygulama, bacak ve kol gibi geniş bölgelerde zaman kazandırırken Kaldırarak Uygulama ise dirsek ve diz gibi bölgelerde kullanım kolaylığı sağlıyor. Philips Lumea Prestige, kablosuz olduğu için rahatlıkla evin her yerinde kullanılabiliyor.

Philips Lumea Prestige, IPL (Yoğunlaştırılmış Işık Teknolojisi) adı verilen ve profesyonel güzellik salonlarında da kullanılan teknolojiyi temel alan ışık bazlı yenilikçi teknolojisiyle tüy köklerine ulaşarak ışık darbeleri veriyor. Bu işlem tüy foliküllerinin uyuma aşamasına geçmesini sağlıyor. Bunun sonucunda tüy doğal yollarla dökülüyor ve tüyün yeniden çıkması önleniyor.

1449567089_philipscl_tuyalmaaliskanliklari3

Uzun ampul ömrüyle Philips Lumea Prestige, yeni bir yedek ampul gerektirmeden cihazın uzun yıllar boyunca rötuş için de kullanılabilmesine olanak tanıyor. Philips Lumea’nın geliştirilmiş pil ömrü, ürünün tekrar şarj edilmesine gerek kalmadan, tek bir uygulama ile tüm vücutta ve yüzde kullanılmasını sağlıyor.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. cherie dedi ki:

    Merak ediyorum da, ipl cihazları ve lazer epilasyon yöntemlerinin ilerideki olası bi kanser durumuna karşı kemoterapi ışınlarını görmeyi engellediği, yumurtalıklara zarar verdiği, kısırlık yaptığı gibi çeşitli çeşitli söylentileri var. Ne kadarı uydurma, ne kadar doğru?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim