Saçları uzatan güçlendiren maske

Annekaz
26 Eylül 2013
Yorum Yok

Hint yağı, Argan yağı badem yağı, çam yağı , susam yağı hangisi saça iyi gelir? Mutlaka bu yağlar hakkında bir şeyler okumuşsunuzdur saçları uzatan güçlendiren doğal bir maskeyi kim istemez hele saç uçlarınız kırılmışsa yıpranmışsa  ister istemez çareyi doğal yöntemlerde arıyoruz. Ama bu popüler yağların hangisi saça iyi geliyor..

saç-maskesi3

 

Benim saçlarım oldukça güçlüdür çabuk uzar arkadaşlarım saç sefada tırnak cefada uzar diyorlar benim ikisi de çabuk uzar sefada mıyım cefada mıyım bilemedim :) Saçlarıma yapmadığım kalmadı bir kaç senedir ombre saç modeli ile geziyorum   (ombre saç nasıl yapılır?  ) uçlar açık renk yukarıya doğru koyulaşan bir saç rengi çok seviyordum lakin uçları çok yıprandı ben de saçlarımı kestim. Evet saçlarımı her zaman kendim keserim.

Şimdi saçlarımın daha çabuk uzamasını istiyorum bu yüzden bir yağ karışımı yaptım haftada  bir kere uyguluyorum ve hem saçlarım daha parlak daha güçlü ve çabuk uzuyor sanki.. Aynı maskeyi kızıma da yaptım oda çok memnun.

Saç uzatan güçlendiren maske tarifi

Tarif diyorum çünkü bu bir karışım cam ya da porselen bir kaba hatta varsa cam bir damlalığa 1 yemek kaşığı hint yağı, bir yemek kaşığı argan yağı ve iki yemek kaşığı sızma zeytinyağı koyup ısıtın mikrodalgada ısıtabilirsiniz, ya da kaynayan bir suyun içine damlalıkla ya da kase ile koyarak yine ısıtabilirsiniz. Isıtmak derken kaynar hale getirmeyin sadece ılıktan biraz daha sıcak olsun. Temiz Saçınızın diplerinden başlayarak damla damla kafanıza iyice yedirin. Tarayın ve plastik bir bone ile başınızı kapatın havlu ile sarıp sabaha kadar yatın yok eğer ben böyle uyuyamam derseniz en az iki saat bekletin.

Bunu da seversin  Kızıl saçlılar için renk koruyucu maske

Sabah her zaman yıkadığınız gibi yıkayın en az bir ay boyunca haftada bir kere olmak kaydı ile bu maskeyi yapın. Bu süre içinde özellikle düzleştiricilerden uzak durun ben saça illa şekil verecekseniz fırçalı klasik fönleri tercih edin derim zira sıcak metallar saça inanılmaz zarar veriyor.

Bu karışımı boş rimelinizin içine bir iki damla olarak katabilirsiniz ama rimeli yağlandırır demedi demeyin :) kirpikleri ve kaşları gürleştirmek için tabi ki uygulanabilir.

Argan yağı küçük damlalıkla 18 lira

Hint Yağı orta boy damlalıkla 10 lira

Hint yağı biraz kalın bir yağ mutlaka başka yağlarla kullanmak lazım tek başına uygularsanız yarar sağlayım derken saçları kırabilirsiniz illa hint yağı kullanacağım argan yağım yok diyorsanız  zeytinyağı ile inceltin çam yağını ise kesinlikle tavsiye etmiyorum..

saç maskesi, argan yağı maskesi, hint yağı maskesi, saç uzatan maske tarifi, argan yağı saça nasıl uygulanır, argan yağlı şampuan, hint yağı maskesi nasıl yapılır, hint yağı fiyatı,argan yağı fiyatı, argan yağlı saç maskesi, saç maskesi tarifi, argan yağı kaç lira, Saç gürleştiren maske tarifi, saçlar için doğal maske tarifleri, saç bakım yağı, saç uzatan yağlar,saçların çabuk uzaması için neler yapmalı?

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.