Umutsuz Ev Kadınları Final – Sizi özleyeceğiz kızlar

Annekaz
14 Mayıs 2012
3 Yorum

2004 yılında başlayan Umutsuz Ev Kadınları dün yayınlanan finaliyle bitti. Türkiye’de aynı adla yayında ama Desperate Housewives izlemişseniz yerli versiyonu sizi asla tatmin etmeyecektir ki ben iki bölümden fazla izlemedim. Desperate Housewives’ın son bölümleri çok heyecanlıydı Bree’nin davası, Tom’la Lynette’in boşanma süreci, Mike’in ölümü..  Hepimizin bazı sırları var, ama dünyada gerçek arkadaşlıklar dostluklar da vardır belki her sırrınızı paylaşamazsınız ama acılarınızı sevinçlerinizi paylaşabilirsiniz.. Artık böyle dostluklar kalmadı demek işin en klişe ve kolay tarafı. .. ama kalmadı.

Severek takip ettiğim bir diziydi, ilerde orta yaşa girdiğim bir dönemin görsel simgelerinden biri olacak..İşte son bölümden kareler.. ve kime ne oldu nasıl bitti finalden dedikodular..

Susan torununu kucağına aldı ve mahalleden taşındı..

Lynette Tom’la yeniden bir araya geldi, Katherine muhteşem bir iş teklif etti, bu sefer Tom fedakarlık yapıp, Newyork’a taşındılar çocuklardan bir türlü yakasını kurtaramadı torun torun üstüne :)

Bree mahkemeden alnının akıyla çıktı, avukatıyla evlenip siyasete girdi.

Karen mahkemede sürpriz yapıp suçu üzerine aldı savcılık davadan vazgeçti bir süre huzurlu bir şekilde yatağında öldü..

Gabrielle de stil danışmanlığı işinde yükseldi kendi markasını ve televizyon şovunu yaptı, kocasıyla birbirlerini yiyerek mutlu mesut yaşadılar..

Bunu da seversin  Ağaç dallarından vazo
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
 1. Erkan dedi ki:

  Finali beğenmişsiniz ama aslında iyi bir final değildi… Çok aceleye getirilmiş. Final hafızalarda dostluğu simgeleyerek bitmeliydi… Lakin ana karakerler (4 kadın) 8 yıl boyunca insanlara kuvvetli dostluk örneği sundular ama finalde hepsi bir yere dağıldı! Hatta geri planda ki anlatıcı ses “bir daha 4 arkadaşın poker oynamak için bile bir araya gelmediğini” söyledi. Biraz 8 sezonla anlatılmak istenen duruma çelişki oluşmuş. Dizi bitebilir ama dostlukları böyle bıçak gibi bitmemeliydi yani tam anlamıyla fiyasko!

  • annekaz dedi ki:

   aslında arkadaşlıklar böyle lise üniversite hatırlayın, mutlaka görüşürüz aa denilen hiç bir sonda görüşülmemiştir. zaten gerçek hayatta böyle dostluklar yoktu masal gibiydi sonu gerçekçi oldu..

 2. Erkan dedi ki:

  Aslında haklısınız, ilk yorumumu yaparken bunu bende düşündüm ve gerçek hayatta böyle arkadaşlıkların olmadığını veya çok ender olduğunu anımsadım ama yine de hayal ürünü olan bir diziyi gerçek hayata uygun olarak bitirmeleri tezat oluşturmuş demek istedim. Hepsi farklı yerlere dağılabilirler elbette ama “bir daha hiç bir araya gelmediler” cümlesi senaryo yazarının bir şeylere kızdığını gösteriyor sanırım :)

  Şaka bir yana yabancı forumlarda da dizinin sonu hayranlarını pek tatmin etmiş gözükmüyor kaldı ki Amerikada düşen rating’leri yüzünden ABC’nin diziyi apar topar sonlandırdığı düşünülüyor… Zaten 7. sezonda biteceği konuşuluyordu, 8. sezon bonus oldu :)

  Bu arada Bree’nin (Marcia Cross) gerçek hayatta ki kocası 2009’dan bu yana kanser’le mücadele ediyor… Ve Susan’ın (Teri Hatcher) bir takım sağlık sorunları olduğu dedikoduları var…

  Sonuçta güzel bir diziydi, uzun bile sürdü sayılır…
  Kolay gelsin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim