Venüs Tutulması

Annekaz
18 Mayıs 2010
3 Yorum

Güneş ya da ay tutulması çok bilinir, fakat Venüs tutulmasına ilk defa şahit oldum, şahit oldum derken bire bir değil tabi. Dün sanıyorum Güney Afrikada‘ gözlemlendi bu muhteşem bir doğa olayı. Venüs diğer gezegenlerden biraz farklı güneşe yakınlık deresi açısından ikinci sırada Sabah Yıldızı olarak da biliniyor. Astrolojide de Benim burcum olan Boğa burcunu temsil ediyor. Erkekler Mars’tan Kadınlar Venüs’ten sözü Afrodit’in simgesinin Venüs Ares’in simgesinin de Mars olduğu için olduğu söylense de asıl anlatılmak istenenin iki cinsin ayrı dünyaların insanı olduğunun özetidir. Bu arada minik bir ayrıntı daha Venüs diğer tüm gezegenlerin döndüğü yöne değil tam tersi dönen bir eksene sahip Yani boğa burçları için aksisin derken bir kere daha düşün derim :)) Ve o muhteşem tutulmadan gece fotoğrafları burada..Tıpkı dünyanın uydusu iki gezegen varmış gibi yukarıdaki fotoğraf 2004 yılındaki tutulmadan aşağıdaki ise dün geceden..

Bunu da seversin  Bob ve Küt kesim saçlar-Galeri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
 1. whiterose dedi ki:

  ay bayıldım resmen süpersin cnm bnm peki bu her yıl mı oluyor ? çok güzel. ben de boğa yım hem de tam …

 2. sevil(birdemliksohbet) dedi ki:

  ay daha neler duyacağım canım bende ilk defa duydum sayende şahitte olduk :))
  süpersin şekerim..

 3. iffetin günlüğü dedi ki:

  Ah, benim ortanca veledim de çok ısrar etmişti nolur bi bakın venüse diye oğlum işim gücüm var deyip umursamadım.bundan sonraki tekliflere dikkat edelim artık..bilgi için teşekkürler..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim