Teknolojik Çağda Çocuğumuzla Nasıl Başa Çıkacağız..

Annekaz
18 Ocak 2016
Yorum Yok

Merhaba,

Bu yazımda size çalışan bir anne olarak sesleniyorum ki… teknolojik çağda anne olmak çok zor. Elinden tableti alsan , telefonu bulur; telefonu alsan TV yi bulur.. Çok zor başa çıkmak çoook. Biliyor musunuz teknoloji ne kadar ilerler ise o kadar bilmiş ve doyumsuz çocuk büyüyor.

Kızımın izlediği birkaç oyun ve çizgi film videosuna şahit oldum ki aralarda çok cazip reklamlar veriyorlar… Renkli renkli farklı oyun kahramanlarını o kadar güzel pazarlıyorlar ki çocuğun aklında kalmayıp ta herhangi bir AVM ye gittiğinizde istememesi imkânsız…

Hele bi ebeveyn olarak isteğini duygusal olarak yerine getirmemen gerekse bile o durumda o nun üzülmesini izlemek kadar acısı yok! En iyisi onları bu tarz iletişim ve medya aletlerinden uzak tutalım ki zamanla körelmiş bir beyni yaşatmayalım..

Belki zor olacak ama bu aletlerden uzaklaşması için her geçen gün aletle geçireceği zamanı biraz daha daraltıp tamamen uzaklaşmasını sağlamalıyız. Evde farklı aktiviteler deneyelim.. Mesela sadece görsellerden oluşan farklı atık dergi ve kitaplardan keseceğimiz resimler ile hazırlayacağımız keçeden bir hikaye kitabı…

Bunu da seversin  Güçlü bir kız yetiştirmenin 5 yolu
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim