Vücudu arındıracak metabolizma hızlandıracak detoks tarifleri

Melike
5 Temmuz 2018
Yorum Yok

Hepimizin belli aralıklarla dinlenmeye ve sakinleşmeye ihtiyacı olduğu gibi vücudumuzun da buna ihtiyacı var. Özellikle yaz ayları geldiğinde hafiflemek,toksinlerden kurtulmak ve daha dinç hissetmenin en keyifli yollarından biri kesinlikle detoks yapmak.

Detoks; ortak amacı vücudu temizlemek,vücut sıvılarının asitleşmesini önlemek olduğu için binbir türlü yöntemin bulunduğu geniş bir yelpazeye sahip. Kan değerlerinizin ideal seviyede olması,soluduğunuz havanın temizliği ve içme suyunuzun pH derecesi, toksik olmayan yiyecek içecek tüketimi detoksu gerekli kılıyor.Aynı zamanda tuz ve şeker,işlenmiş et,çok yağlı ve baharatlı gıdalardan uzak durmalısınız. Kendinize göre ayarladığınız zaman dilimlerinde detoksunuzu yapabilir,zihninizi ve bedeninizi periyodik olarak yenileyebilirsiniz. Aynı zamanda en iyi antioksidan olan oksijeni,vitamini,egzersizi ve psikolojik refahı sağlamaya çalışmalısınız. Her işin başı su olduğu için, günde 2 litre su ile detoksu kolaylaştırabilir, aşağıdaki tarifleri değerlendirebilir ve zevkinize göre ekleme çıkarma yapabilirsiniz.

                                                                                                       Çilek,yeşil elma dilimleri,taze nane yaprakları ve buz 

Kavun,karpuz ve taze nane ile keyifli olabilir ancak meyve şekeri oranı dolayısıyla haftada iki kezden fazla tüketmemekte fayda var.

Kış aylarından alışık olduğumuz bu güzel ikili buz ile buluşunca süper sağlıklı ve serinletici oluyor! Nane-Limon 

Salatalık,maden suyu,limon suyu ve nane

Bunu da seversin  Kar yağsın artık...
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.