Bacak incelten çok kolay şişe egzersizi

Annekaz
31 Ocak 2020
Yorum Yok

Bölgesel incelmek genel olarak kilo vermekten çok daha zordur. Yaşadığımız hayat stili, genetiğimiz duruşumuz bile bölgesel kiloda oldukça etkilidir. Türk kadınları olarak kalça ve bacak kiloları başımızın belası kilo versek de özellikle bacak inceltmek çok zor. Bacak incelten şişe egzersizi ise bizlerin imdadına yetişecek gibi üstelik bu hareketi bulaşık yıkarken dizi ve film izlerken bile yorulmadan yapabilirsiniz.

Bacak incelten çok kolay şişe egzersizi nasıl yapılır?

Bu hareketi yapmak için sadece bir şişeye ihtiyacınız var. Yarım litrelik su dolu bir pet şişesi ya da 1 litrelik bir şişe sizin için yeterli. Hareketi yapmak için şişeyi bacaklarınızın arasına alın. Fotoğraftaki gibi en üst noktadan başlayın, baldır kısmındaki yağları yakmak için en iyi hareket bu. Ayaklarınızı bir birine paralel ve yakın tutun. İç uylukları kullanarak şişeyi sıkın ve bırakın bu hareketi 15 kere tekrarlayın. Şöyle de anlatabilirim; Şişenin kapağı ön tarafa düz ve yere paralel gelecek şekilde bacak arasına koyun. Uyluk kemiklerini öne doğru hafifçe hareket ettirerek şişeyi sıkın, öyle ki şişeyi sıkınca mavi kapaklı ucu hafif yukarı doğru kalkmalı.

Bu hareketin bacak içi yağlarda oldukça etkili olduğu ve aynı zamanda karın ve pelvik kaslarını iyi çalıştırdığı biliniyor. Yani sadece yağ eritmiyor aynı zamanda çiş kaçırma problemleri için iyi bir antreman yapmış oluyorsunuz. Şişeyi aşağı indirdikçe hareket daha zorlaşıyor ve daha fazla yağ yakımına neden oluyor. Bu hareketi yürümekte ağır antremanlar yapmakta zorlananlar da yapabilir.

Tam olarak istediğim gibi olmasa da hareketi anlatan bir video ekledim. Umarım yeterli olur.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim