Yatak Odanız için Dekorasyon Fikirleri

Annekaz
30 Kasım 2020
Yorum Yok

Bir evdeki alanlar içerisinde yatak odanız kuşkusuz en kişisel olanıdır. Yatak odası takımınızı ise pek çok misafiriniz asla göremez ancak yine de büyük bir ilgiyi hak eder! Dinlendiğiniz, uyuduğunuz ve hatta bir kitap okumak için zaman harcadığınız yer olan yatak odanız için, devamlı yenilenen yatak odası takımları ile Enza Home sayesinde evinize yeni bir kimlik kazandırabilirsiniz.

Tasarımın ve uyumun adresi olan Enza Home tüm mobilyalarda olduğu gibi yatak odası takımı modellerinde de kalite ve şık tasarımı bir arada sunar. Bu sayede muhteşem ve işlevsel mobilyalarla yatak odanızı hayalinizdeki bir odaya dönüştürebilirsiniz. Odanızı tasarlarken yatak odası takımınıza ekleyeceğiniz aydınlatma, halı, perde ve aksesuarlarla odanıza derinlik katabilirsiniz. İster klasik ve geleneksel, ister şık ve modern seviyor olun, Enza Home’da her yatak odası dekorasyonu için bir fikir vardır…

Yatak Başlığı ile Yatak Odası Dekorasyonunuza İfade Katın

Yatak başlığı, odanıza kişisel bir dokunuşun önemli bir parçasıdır. Odaya girildiğinde ilk fark edilen parçalardandır. Pek çok tarzda başlık bulunmaktadır. Bir odaya gerçekten karakter katan şık bir yatak istiyorsanız dikkat edeceğiniz ilk şey, hoş bir görünüm elde etmek için başlığınızın yatağınızın boyutuna uygun olmasıdır. Şıklık ve sadeliği bir arada sevenlerdenseniz kadife veya düz kumaş, ihtişamlı bir görünüm elde etmek için avangart tarz, odanıza görkemli bir hava katmak istiyorsanız; yatak odası tasarımlarınızda deri başlık tercih edebilirsiniz.

Yatak Odası Dolabı ve Şifonyer Seçiminizle Fark Yaratın

Oda-mobilya oranı, iyi dekore edilmiş bir oda için çok önemlidir. Yatak odası takımının boyutları, mekanın büyüklüğü ile dengeli olmalı aynı zamanda kullanışlı olmalıdır. Ayrı bir giyinme odası için yeriniz yoksa, yatak odasında hem gardırop hem de çekmece deposuna ihtiyacınız olacaktır.

Yatak odası dolabını seçerken, yeriniz darsa ve odanızı büyük göstermek istiyorsanız sürgülü dolap ve ayna tercih edebilirsiniz. Dolabın sürgülü işlevi ile odanızda yer kazanmış olur ve ayna kullanımınız ile de derinlik katarsınız.

Doğru yerleştirirseniz, yatağınızı güzel bir şifonyer ile eşleştirebilirsiniz. Bu şekilde, telefonunuzu şarj etmek için biraz yeriniz ve küçük bir depolama alanınız olabilir.

Şifonyer, hem yatağınız için şık bir tamamlayıcıdır hem de geceleri yakın tutmak istediğiniz eşyalar için fonksiyonel bir saklama alanıdır. Yatak odası takımının tamamlayıcı unsuru olan şifonyer, yatağınız ile ölçülü olmalıdır. Üzerine koyacağınız bir abajur ile tamamlayabilirsiniz.

Büyük Odalar ve Boş Kalan Alanlar için Kitaplık ve Raflar

Duvara dayalı müthiş bir kitaplık veya köşeye tam olarak uyan benzersiz raflar, yalnızca organizasyonel ihtiyaçlarınıza değil aynı zamanda stilinize de yardımcı olabilir. Bu, özellikle en değerli eşyalarınızı sergileme seçeneğiniz varsa, yatak odası köşelerini doldurmak için harika bir seçenektir. Kitap rafları, ister yüksek ister alçak asılı olsun, şifonyerin bir alternatifini sağlar. Bu nedenle, gece ihtiyaçlarınız için başucu yüksekliğinde biraz raf alanı ayırdığınızdan emin olun!

Bunu da seversin  İğne battı canımı yaktı

Yatak Odası Takımında Cesur Olun

Yatak odası takımında en büyük mobilya parçasının dahi size yük olmasına izin vermeyin. Küçük bir yatak odanız varsa, fazladan yer kaplamak için yatağınızın boyutunu feda etmeniz gerekmez. Yatağınızı bir odanın ortasında ortalamak, bazıları için popüler bir seçim olabilir ancak yatak odası alanını optimize etmek için kesinlikle diğer seçenekleri keşfetmeye değer. Rahat bir uyku düzeni için yatağınızı bir köşeye veya duvara yaslamayı düşünün.

Yatak Odası Takımlarındaki Renk ve Çizgilerle Tarzınızı Yansıtın!

Yatak odanızın rengini belirlemeniz için gün ışığını ne kadar aldığı, eşyalarınızın ve odanızın büyüklüğü çok önemlidir. Açık renkli yatak odası takımları, minimal bir oda için harika bir fikirdir. Rahatlatıcı hissetmek istiyorsanız odanın aydınlık ve açık olması gerekir. Ama aynı zamanda biraz sıcaklık istiyorsanız, mükemmel denge için açık renkli lekeli ahşap mobilyalar kullanabilirsiniz. Tüm bunları yaparken odanızı bir bütün haline getirmeniz için odadaki tüm mobilyaların eşleşmesi gerekmez. Konfor son derece önemlidir, bu nedenle, ne yaparsanız yapın, seçtiğiniz yatak odası takımının buna uyduğundan emin olun. Farklı renkleri veya eşyaları tamamlayıcı unsur olarak kullanabilir ve farklı mobilyaları bir araya getirebilirsiniz.

  • Sıcak ve Rahat: Rahat ve sıcak hissettiren bir alan yaratmak için kırmızılar, portakallar ve sarılar gibi sıcak tonlar kullanın.
  • Desenli: Canlı bir alan için birkaç motifi karıştırın ve eşleştirin.
  • Renkli: Enerji veren ve şık bir yatak odası için tavandan tabana renklerle cesur olun.
  • Mavi ve beyaz: Bu klasik renk eşleştirmesi hem geleneksel hem de modern mekanlarda işe yarar.
  • Dramatik: Cesur ve dramatik bir görünüm için koyu tonlar ve kadife ve deri gibi lüks malzemeler kullanın.
  • Eklektik: Kişiselleştirilmiş bir yatak odası yaratmak için farklı kaynak ve dönemlere ait parçaları bir araya getirin.
  • Neşeli: Güneşli sarı tonları ve neşeli çiçeklerin bir araya gelmesi ile oluşan yatak odası takımları, sabahları uyanmayı bir zevk haline getirir.
  • Kırsal: Kareli kumaşlar, ahşap seçimler, berjerler büyüleyici bir çiftlik evinden gelmiş gibi görünen parçalarla rustik bir görünümü kucaklayın.
  • Romantik: Pembe ve morun tonları ve kıvrımlı yatak odası takımları romantik bir alan yaratır.

 

Modern yatak odası mobilyalarından şık aydınlatma ve aksesuarlarına kadar ilham verecek modern yatak odası fikirleri için Enza Home’a göz atabilirsiniz. Hayalinizdeki konforlu yatak odası takımı modelleri ve bütçenize uygun yatak odası takımı fiyatlarını bulabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim