Yıpranmış Saçlar İçin Şampuan Önerisi Bioblas!

Annekaz
18 Haziran 2018
Yorum Yok

Yıpranmış saçlar için tek çare saç kesimi değil! Bioblas’ın yıpranmış saçlar için şampuanı saçlarınızı kesmeden tekrar eski sağlığına kavuşmasını sağlıyor…

Saçlar hem kadın hem de erkekler için kuşkusuz büyük öneme sahip. Kişinin karakterini, sosyolojik yaşantısını ve görüşünü birçok açıdan etkileyen saçlarda yaşanılan her problem bu alanlarda da sorun yaşamaya sebep olabiliyor. Kuru yıpranmış saçlar genelde toplum tarafından “bakımsızlık” sonucu ortaya çıkan bir durum olarak algılansa da aslında tam olarak böyle değil. Kuru yıpranmış saçların elbette birçok sebebi var.

Sağlıklı Saçlar Neden Kuru Yıpranmış Saçlara Dönüşür?

Kadınlar için büyük bir öneme sahip saçlar zaman içerisinde canlılığını kaybederek yıpranmaya olanak sağlar. Saça yapılan her müdahale sonrasında yıpranmaya yaklaşan saçlar bakımlarla ve serumlarla desteklenmediğinde hazin son yaklaşır. Kuru yıpranmış saçlarda saç uçları çatallaşır, saç canlılığı yani parlaklığı kaybolur ve kopmalar başlar. Yıpranmış saçların ortaya çıkışında hava kirliliğinden beslenmeye genetik yatkınlıktan ilaç kullanımına kadar birçok faktör etkili olsa da temel sebep saç boyalarıdır.

Kimyasal bileşenler içeren saç boyaları saç derisine doğrudan etki ettiği için saçların yıpranmasında en önemli faktör olarak sayılabilir. Yoğun saç rengi açma işlemleri ve sürekli saç boyama alışkanlıkları saçların yapısını bozmakta ve yıpratmaktadır. Boyalı ve yıpranmış saçlar ise devamlı bakım ister. Eğer ki saçları besleyen maskeler ve ürünler kullanılmaz ise yıpranmış ve çatallaşmış saçlarla karşı karşıya kalmak olağan bir durum haline gelir.

Yıpranmış Saç Nasıl Onarılır?

  • Yıpranmış saçlar için elbette çözüm yolları var. Saçlarınızı kestirmeden de yıpranmış saçlarınızdan kurtulmak mümkün.
  • İlk olarak yıpranmış saçlarınızı uçlarından aldırın. Bu saçlarınızın nefes almasını ve sağlıklı uzamasını sağlar.
  • İkinci aşama ise saçlarınıza haftada bir kez E, A vitamini kapsülleriyle bakım yapın. Bu kapsüllere dilerseniz zeytinyağı, Hint yağı ya da argan yağı ekleyebilirsiniz.
  • Belirli markaların keratin ve kolajen içeren saç bakım maskeleri bulunuyor. Bu ürünleri satın alarak düzenli kullanım sonucu yıpranmış saçlarınızı onarabilirsiniz.
  • Yıpranmış saçlar için şampuan kullanımına da dikkat etmelisiniz. Şampuan seçerken mutlaka keratin ve gerekli vitaminleri içeren yıpranmış saçlar için şampuanları tercih edin.
Bunu da seversin  Saç uzatan besleyici bakım kürü nasıl yapılır?

Yıpranmış Saçlar İçin Şampuan Kesin Çözüm Mü?

Bioblas yıpranmış saçları onarmak için ürettiği şampuanlar ile oldukça beğeni topluyor. E,A, keratin gibi saç derisinin ihtiyacı olan tüm vitaminlere ve minerallere sahip olan Bioblas şampuanları çok işlem görmüş saçlar için ideal ürünler sunuyor. Bioblas boyalı ve yıpranmış saçlar için şampuan ile kısa sürede yıpranan saçlar onarılıyor ve uzayan saçlar ise canlılığını yeniden kazanıyor.

Siz de Bioblas’ın yıpranmış saçları onarmak amacıyla ürettiği şampuanı tercih ederek saçlarınızdaki kırıklardan ve cansızlıktan kurtulabilirsiniz. Bioblas’ın sitesine giderek ürünü kolaylıkla temin edebilir ya da alışveriş merkezlerinden Bioblas’ın standına giderek şampuanları inceleyip satın alabilirsiniz.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim