Yün yastıklar yorganlar ve bitmeyen çilesi

Annekaz
23 Eylül 2012
Yorum Yok

Etsy

Çok şükür taşındık, son dakika değişiklikleri aksilikler her şeye rağmen kaybolan bir şeyler derken bitti. Ama biz de bittik yarın işe başlayacağım hala eksiklikler var, kolumu yaktım, eşim bacağından yaralandı :) sormayın gitsin neyse..

Bahsetmiştim dubleks bir eve gideceğim diye son anda vazgeçip 3 oda 1 salon evi tercih ettik fakat diğer evin terasından sonuna kadar faydalandık :) Benim her şeyim yün, yastıklar yorganlar misafirlikler, çuvallarda yünler, yün minderler vs vs koyuncu aileye gelin gitmenin artısı dersiniz artık eksisi mi bilemiyorum.

Ben yünden anlamam fakat annem yünleri nasıl yıkayacağını kabartacağını yastıklara nasıl koyacağını çok iyi biliyor. Önce yün yastıklar boşaltıldı un çuvalına konup ağzı sıkıca bağlandı çamaşır makinesinin elde yıkama ayarında (30 dakik kadar) Ankara sodamatik ve yumuşatıcı ile yıkandı deterjan kesinlike konulmuyor.. Güneşe  terasa serilip oklava ile iyice dövüldü ki anneme göre plastik bir boru olsaydı daha iyiymiş mesela doğal gaz borusu gibi. Yünler kabardı kabardı iyice kurudu tekrar tekrar dövüldü yerlere vuruldu ve yıkanmış yastık yüzlerine tekrar girdi.

Yorganlar havalandırıldı çocukların yorganları söküldü onların da yünü yıkandı şimdi dikilmeyi bekliyor. Velhasıl yün yastık yorgan yıkamak zor iş. Gerçi işin çoğunu çamaşır makinesi halletti anneme kalsa leğenlere doldurup yünleri tokaçlayacak ya neyse.. Hala yıkanmayı bekleyen yünlerim var  10 adet yastık doldurduk. 2 yeni yorgan dikilmesi için gönderildi. Bir kaç tane minder ve yeğenlerime de birer yastık ve yeni bebişimize minik bir yatakla kabus gibi bir yün işini daha  bitirmeyi düşünüyorum ve bir süre açıkta yün yapağısı görmek istemiyorum.. Bu arada bir ara ev hanımı olmayı istiyorum çalışmaktan çok yoruldum falan diyordum ya unutun onları oh be yeniden iş :))

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.