Fatih Projesini destekliyorum ama…

Annekaz
6 Şubat 2012
Yorum Yok

Fatih Projesi ilgili kurulan cümlelerin hepsi bir ‘ama’ ya bağlanıyor. Nasıl bağlanmasın bu gün sınıftaki sobayı yakacağım diye bir öğretmen ve iki öğrenci ağır şekilde yaralandı.. Hadi kendi çevremden örnek vereyim benim 3 çocuğum var 2’si Ankara’da bir devlet okuluna gidiyor hala sabahçı öğlenci şeklinde yani sabahçı sabahın köründe okula gidiyor öğlenci kışın zifiri karanlıkta eve dönüyor uzak olanlar için eziyet, akıllı tahtayı geçtim beyaz tahtaya geçeli daha 2 sene oldu , dersler lüzumsuz şekilde ağır, yıllardır 4. sınıftan beri İngilizce dersi olmasına rağmen hala dünya sıralamasının altındayız o derste olsun bu derste olsun diye şişirilmiş müfradatlarla sınavlara hazırlanan çocukların yükü daha da artıyor.

Çocuklar için sadece ders ve sınavlar var tabi bu memlekette facebook kullanım oranı rekor kırar dersten kafayı kaldıran elinin altındaki facebook a gidiyor sonra artık çıksın çıkabilirse.. Velhasıl Fatih’ten önce çok şeyin değişmesi gerekiyor. Aslında uygulayıcılar da  farkında fakat eğitimde değişiklikleri uygulaması nerdeyse bir nesil sürdüğü için yüzmeyi adım adım öğreteceklerine kucaklayıp denize atmayı tercih ettiler. Pilot sistemde hatalar olması gerekenler ihtiyaçlar eksiklikler raporlara göre belirlenip 3 yıl içinde Tüm öğrencilere hazır edilecek.. Bakalım öğrencilerin işi kolaylaşacak mı zorlaşacak mı?

 

Bunu da seversin  Bot Patikler...
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim