Zein Obagi ile Cildinize Sağlık Gelecek

Annekaz
4 Mayıs 2020
Yorum Yok

Medikal estetik uzmanı ve klinik dermatolog olan Op.Dr. Ebru Ünal ile kadınların ve erkeklerin ciltlerinde oluşan sivilce, gözenek, leke gibi sorunlara yeni bir tedavi boyutu getiren Zein Obagi hakkında görüştük. Zein Obagi hekimi olan Op. Dr. Ebru Ünal Dr. Zein Obagi’den masterclass eğitimi aldı. Ciltte inanılmaz değişiklikler sağlayan Zein Obagi tedavileri hakkında size, Op. Dr. Ebru Ünal’ın paylaşımlarını aktarıyoruz.

Dr. Zein Obagi kimdir?

Dr. Zein Obagi, Suriyeli, Damascus tıp fakültesini bitirdikten sonra Amerika’ya gitmiş ve burada önce patoloji ihtisası yapmış daha sonra da San Diego Kaliforniya’ da dermatoloji ihtisası yapmış. Bu sayede, hücresel seviyede tedavi anlayışı ve de dermatolojik cilt tedavisini birleştirerek ‘Cilt Sağlığı’ teorisini oluşturmuş ve hayata geçirmiş. Yaptığı çalışmalar ve gösterdiği başarılı sonuçlar sayesinde dermatolog, plastik cerrah ve diğer birçok profesyonelin, cilt yenileme işlemlerine daha bilimsel yaklaşmalarını sağlamıştır.

Oluşturduğu Cilt Sağlığı prensibi cildin hücresel seviyeden başlayarak iyileştirilmesini hedeflemektedir. Dr. Zein Obagi’nin geliştirdiği formülasyon ve protokoller ile artık ‘hayat boyu sağlıklı cilt konsepti’ sunmaktayız. Her yaş, ırk ve cinsiyetten kişide çok başarılı sonuçlar aldığımız tedavileri sunuyoruz. 

Sağlıklı cilt nasıl olmalıdır?

10 yaşına kadar çocuklara baktığınızda ciltleri son derece güzeldir. Buradan yola çıkarak sağlıklı cildi tanımlayabiliriz. Aynı bir bebekteki cilt gibi, sağlıklı cilt gergin, dolgun, parlak, canlı, lekesiz, gözeneksiz, hastalıksız (sivilce, rozasea ya da seboreik dermatit olmamalı )   ve sıkı olmalıdır.  Çocuklarda cilt döngüsü, yani yeni cildin yapılması ve eski cilt dokusunun gitmesi döngüsü 45 gündür. Bu da, çocuklardaki cildin parlak ve canlı olmasının temel sebebidir.

Erişkinliğe geçtiğimizde cildimiz neden sağlıksızlaşır?

Cildin 10 yaşından sonraki değişiminde en önemli etkenlerden birisi hormonlara bağlı ciltten salgılanan sebum yani yağdır. Dr. Zein Obagi ciltteki sivilce, leke, gözenek ve daha birçok sorunun altında enflamasyon yani iltihaba neden olan sebumun olduğunu söylemektedir. Sebum, ciltte kronik inflamasyona yol açarak yıllar içinde hasara neden olur.  Ayrıca güneş, çevre kirliliği, bilgisayar ve cep telefonlarından yayılan UVA ışınları, nemlendiriciler de ciltte ciddi hasara sebep olur.

Özellikle nemlendiricilerin içindeki parfüm ve kimyasal bileşikler nedeniyle cilt zayıflar, incelir ve nemlendiriciye bağımlı hale gelir.  Nemlendirici içerisindeki yağ ve proteinler, cildin kendinden olan nemlenmeyi yavaşlatır bu sebeple cilt nemlendirici olmadığında kurur. Ayrıca nemlendiricilerin etkisi ve yaşın ilerlemesi ile birlikte, cilt döngüsünü daha da yavaşlar ve neredeyse 90 güne çıkarır. Bu da cildin daha mat görünmesine ve hassas olmasına neden olur. Hiçbir çocuğun nemlendiriciye ihtiyacı duyduğunu gördünüz mü?

Zein Obagi Sağlıklı Cilt prensibinde derinin en alt tabakasından başlayan bir iyileşme hedefliyoruz. Zein Obagi ürününün faydalarını şu şekilde sıralayabilirim;

 

*        2-3 hafta gibi kısa bir sürede ciltte gözle görülür bir iyileşme oluşur.

*        Kolay uygulama, evde yapılan tedavi uygulaması ortalama 4 dakikada biter.

*        Protokoller kişinin sosyal ve iş hayatına göre değiştirilebilir, yoğun program, orta veya hafif programlar uygulanabilir. Bir programdan diğerine geçmek kolaydır.

*        Zein Obagi ürünlerindeki basmalı sistem sayesinde uygulanacak doz kolayca ayarlanabilir.

*        Hastalar, ürünleri uyguladıktan sonra makyaj yapabilirler.

*        Tüm programlar koruma da içerir. Güneş hasarı, lekelenme, akne, rozasea ve yaşlanmaya bağlı değişiklikler kullanılan ürünler ile engellenir.

 

Zein Obagi ürünleri ile sağlıklı cilt elde ettikten sonra ne kadar kullanmaya devam edilmelidir?

Zein Obagi Cilt Sağlığı Restorasyon programları uygun cilt bakımı programlarının düzenli ve devamlı kullanılmasını gerektirmektedir. Medikal tedavi, idame, önleme ve günlük bakım içere döngü yıl boyunca devam eder. Bu aynı sporu bıraktığınızda vücudunuzda elde ettiğiniz sonucu kaybedip kilo almanız gibidir. Yıllık döngüyü mutlaka devam etmelisiniz.

Bunu da seversin  Düşük bele dantelli kemer

Zein Obagi protokolleri neleri içerir?

Dr. Zein Obagi, derinin sadece üst tabakasını değil içten yani en alt deriden başlayarak iyileştirilmesi sağlamıştır. Ürünler derideki desmozom denilen aralıklardan geçerek en alt tabakaya ulaşır. Ciltteki tedavinin etkili olması için geliştirdiği protokollerde farklı basamakları yapmak gereklidir.

 

1- Yıkama, Derin temizlik, Yağ kontrolü; ciltteki sebumun azaltılması, üst ölü derinin uzaklaştırılmasını sağlar böylece kullanılacak diğer ürünlerin etkisini arttırır. 

2- Stabilizasyon-Tedavi; dermal-epidermal bariyerin sağlamlaştırılması ve hassasiyetin azaltılmasını sağlar. DNA hasarını önler ve düzenler. Hastalıklar tedavi edilir.

3- Stimülasyon; uyarma: cildi retinol, glikolik asit, laktik asit, çay ağacı yağı gibi birçok farklı molekül ile uyararak derinin harekete geçmesini ve deri döngüsünün kısalmasını sağlamaktadır. Uyarma işlemi, kontrollü bir akut inflamasyon yapmaktadır. Bu sayede ciltte en alt tabakadan başlayan bir hareketlenme oluşur ve yenilenme sağlanır.

4-Önleme: cildi güneş, çevresel faktörlere karşı koruma basamağıdır.

5-Destek: Bazen uyarılma veya stabilizasyon dönemlerinde ciltte kızarıklık ve yanma oluşabilir. Bu dönemlere cilde destek olacak ürünler eklenmektedir. Ayrıca göz etrafı ürünleri de eklenebilir.

Zein Obagi ürünleriyle sadece evde tedavilerle değil, klinikte yaptığımız uygulamalar ile cildinizdeki daha ciddi sorunları da düzeltebiliyoruz.

Dr. Zein Obagi’nin geliştirdiği, 3 Step Peel ve kontrollü derin mavi peeling, ve bu peelinge eklediği fraksiyonel lazer tedavileri ile ciltteki sarkma, derin kırışıklık, harfi kırışıklık, güneş lekesi, melasma, sivilce izi, yara izleri, genişlemiş gözenekler gibi bir çok ciddi sorunu kliniğimde çözümlüyorum. Bu işlemlerin yapılabilmesi için, kişinin en az 6 hafta ürünleri kullanmış olması ve cildinin hazırlanması gerekir. Hem peeling ve lazer öncesi hazırlanan cilt sayesinde hem de Dr. Zein Obagi’nin geliştirdiği güvenli kimyasal peelingler ile işlemler çok güvenlidir ve kesinlikle ciltte güzel değişiklikler yapar ama zarar vermez.

Zein Obagi sadece yüz için değil tüm vücut bölgeleri için kullanılabilir.

Zein Obagi vücut kremi ve selülit kremi vücut için geliştirilmiştir. İntim bölge, koltuk altı, dekolte veya sırttaki sorunlar içinde diğer ürünleri soruna göre kullanabiliyoruz. Aktinik keratoz, vücut lekeleri, bacaklardaki izler veya skarlarda Zein Obagi kimyasal peelinglerini güvenli şekilde yapabiliyoruz.

Zein Obagi ürünleri nasıl temin edilebilir?

Cildinize uygun Zein Obagi ürünlerini Jinederm Kliniğin’den temin edebilirsiniz.

Zein Obagi ürünlerini kullanmadan önce cildinizdeki sorunların Zein Obagi yetkili doktoru tarafından tespit edilip, uygun tedavi protokolünün yazılması, kullanım sırasında karşılaşacağınız durumlar ile ilgili size anlatımların yapılmış olması gerekli. Sadece eczaneden alınan birkaç ürün ciltte tedavi sağlamaz. Ayrıca Zein Obagi kullanırken başka hiçbir marka ürünü kullanmamalısınız.  Bu nedenle, size uygun planlama yapılıp, ürünlerin kullanımını ve sıralamasını detaylı öğrenmeniz ve ürünleri temin etmeniz için kliniğimizde size yardımcı olmak için hazırız. Kliniklerimiz Adana’da ve İstanbul’da Vadistanbul’da bulunmaktadır. 05326324034 arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online tedavilerimiz de mevcuttur. Cildinizin resmini gönderdiğiniz takdirde, size uygun ürünleri ve tedaviyi planlayıp kapınıza kargo yapabiliyoruz

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim