Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Pratik Yöntemi

Annekaz
9 Ekim 2018
Yorum Yok

Cilt üzerinde oluşan lekelerin birden fazla nedeni olabiliyor. Doğum lekesi, güneş lekesi, sivilce lekesi birçok farklı leke türü olduğu için bunların tedavileri de farklılık gösterebiliyor. güneş lekesi tedavisi ankara hizmetinden yararlanmak isteyen insanların güneş lekesi konusunda profesyonel destek alması gerekiyor. Yaz aylarında sıkça maruz kaldığınız güneş lekeleri nedeniyle cildinizde oluşabilecek irili ufaklı güneş lekeleri ve kararmalar bir süre sonra kabusunuz haline gelmeye başlayacaktır. Ancak bu lekelerin tedavisi için ilaç ya da merhem kullanmak çok iyi bir sonuç vermeyebiliyor. güneş lekesi tedavisi ankara profesyonel destek sayesinde birçok tıbbi işlem ile lekelerden kurtulabiliyorsunuz.

Cilt üzerinde oluşan lekelerin giderilmesi için lazer uygulamaları yanında farklı peeling işlemleri de yapılabiliyor. Güneş lekesi tedavisi Ankara tedavi yöntemleri arasında en çok kullanılanlar lazer tedavileridir. En derine işleyen ve giderilmesi zor gibi görünen birçok lekenin temizlenmesinde son derece etkili olan bir yöntemdir. Çok derin olmayan hafif olarak isimlendirilen leke tedavilerinde clearlift yöntemi kullanılıyor. Bu yöntem sayesinde cildin alt kısmına ısı verilerek cilt yapısının kendini onarmasına yardımcı olunuyor.

İcon lazer yöntemi ise yaşlanmaya bağlı olan kırışıklıkların giderilmesinde ve güneş lekelerin tedavisinde kullanılan farklı bir yöntemdir. Seans süreleri lekelerin şiddetine bağlı olarak değişiyor. Bu nedenle hizmet almadan önce doktorunuzdan bilgi almanızda yarar var. Dr Buket Yıldırım hastalarına tedavi süreçleri ve sonuçları hakkında detaylı bilgiler vererek leke tedavisinde kullanılan teknolojiler hakkında aydınlanmanızı sağlıyor.

Lazer Epilasyon İle Tüylere Son

Lazer epilasyon işlemi artık birçok kadın tarafından korkusuzca yaptırılan bir işlemdir. Lazer ışınlarının tüy köklerini zayıflatarak yeniden çıkmasını engellemesi sayesinde istemeyen tüyler kısa süre içerisinde temizleniyor. Ciltte daha pürüzsüz bir görünüm oluşturan lazer tedavisi her türlü cilde uygulanabilen bir işlemdir. Bu işlem sırasında farklı epilasyon makineleri kullanılabiliyor. Ancak kesin sonuç alınması isteniyorsa makine seçimine önem verilmesi gerekiyor. lazer epilasyon ankara tedavi hizmetlerinden yararlanabilmek için belli süre içeren seans almanız gerekiyor. Bazı insanlarda iki seansta sonuç alınmaya başlanırken bazılarında daha uzun süreli seanslar alınması gerekebiliyor.

Bunu da seversin  Erkekler makyajla kadın olursa..

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Epilasyon işlemi tüylerin kalınlığına ve ten rengine göre değişebiliyor. Ten rengi açık, tüy rengi koyu olan insanlarda daha çabuk sonuç alınabilirken sarı ve beyaz tüylerde bu sonucu almak daha uzun sürebiliyor. Ancak yeni teknolojiler sayesinde artık açık renk tüylerden de rahatlıkla kurtulma şansınız var. lazer epilasyon ankara tedavi merkezi sayesinde tüylerden kurtulma işleminiz daha hızlı olacaktır. Epilasyon işlemi sırasında lazer ışınları tüy köklerine değiyor ve buradaki köklerin zayıflamasını sağlıyor. Tüyler her çıktığında daha da incelerek çıkıyor ve zamanla hiç çıkmamaya başlıyor. İlk aylarda daha yavaş bir şekilde sonuç alınırken seansların sonuna doğru tüylerin iyice azaldığını görebiliyorsunuz.

Lazer Epilasyonun Zararları Neler?

Lazer epilasyon yaptırmayı düşünen insanların öncelikle profesyonel bir merkezden hizmet alması gerekiyor. Çok önemli denecek bir zararı olmasa da konu cildiniz olduğundan daha özenli bir şekilde davranılması gerekiyor. lazer epilasyon ankara tedavi merkezinde yaptıracağınız lazer işlemi sonrasında doktorunuz sizlere her konuda gerekli olan uyarıyı yapıyor. Lazer sonrasında güneşe maruz kalmamanız gerekiyor. Aksi halde lazerin değdiği yerlerde güneş lekeleri ortaya çıkabiliyor. Hamilelik döneminde olan kadınlarda yine lazer hizmetinden faydalanamıyor. Emzirme dönemi de bittikten sonra lazer tedavilerine devam edebiliyorlar. Aynı zamanda lazer epilasyon seansından sonra mutlaka güneş kremi kullanılması gerekiyor. Bunların haricinde lazer epilasyon işlemi yaptırmanın herhangi bir ciddi zararı bulunmuyor.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim