2.5 aylık bebek açlıktan ölür mü?

Annekaz
20 Ocak 2011
10 Yorum
Türkiye bir kaç gündür açlıktan öldüğü iddia edilen bebeği konuşuyor, bu günde yapılan yardımlarla manşetteler. 
Ülkemizde adaletsiz gelir dağılımı yüzünden iki uçta yaşayan pek çok aile var, yetersiz beslenen bebekler de var, altın kaplama emzik yaptıran aileler de. 
Fakat ne durumda olursa olsun ben bir bebeğin açlıktan öleceğini düşünmüyorum. Biliyorum belki acımasız bir yaklaşım ama ailenin diğer çocuklarının sağlık durumu iyi mama ile beslenen bir çocuk değil anladığım kadarıyla çünkü anne çay ve kuru ekmekle beslendiğim için sütüm gelmedi diyor fakat o kadar küçük bir bebek için belki azıcık süt bile yeterdi en azından açlıktan ölmesi bu şekilde zor. 
Ailenin yardıma muhtaç olduğu kesin daha önce 1 bebekleri daha ölmüş,  kadın dilencilik yaptığını da belirtiyor 1 paket süt 1.30 krş aynı fiyata bir paket pirinç unu alsa 1 hafta gider ve o bebek açlıktan ölmez belki çok kaliteli beslenemez ama yine açlıktan ölmez. Belki aile bebeğe çok iyi bakamadı yada yetersiz besledi ama bu ülkede bir bebeğin açlıktan öldüğünü duymak bile tüyler ürpertici. Bir hafta önce bebeğin düştüğü de söyleniyor kesin ölüm nedenini otopsi ortaya çıkartacakmış. 
Ülkemizde aciller ücretsiz, sağlık ocakları ücretsiz hele çocuklardan ne muayene ne de tedavi parası alınıyor.

Bebek o duruma gelene kadar da bir sağlık kuruluşuna başvurulmamış..Bilmiyorum ben bu konudan çok rahatsız oldum. 3 Çocuk büyüttüm zor günlerimiz de oldu ama çocuklarımı asla benzer durumlara düşürmedim..Sonucu merakla bekliyorum..

Bunu da seversin  Markalaşmak isteyene
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (10)
 1. iki dirhem bi çekirdek dedi ki:

  duyunca benimde tüylerim diken diken oldu. üstelik lohusayım çok etkilendim. pek inandırıcı gelmedi sonradan ya da şaşkınlıgımı geçiştirmek için kendimi avutuyorum

 2. perimasalim dedi ki:

  Bana da başka bir sebebi var gibi göründü.Ya da eğer gerçekten açlıktansa dediğiniz gibi engellenebilirdi.

 3. ikimiz dedi ki:

  merhaba size mail atacak bir adres radım bulamadım bir soru sormak istiyorum yardımcı oalbileceğinizi düşündüm sevgilerle…

 4. Anne Kaz dedi ki:

  bana [email protected] dan ulaşabilirsiniz

 5. mihli dedi ki:

  bende hiç inanmadım… bildigin asparagas haber bu… amacı ,zamanlaması itibariyle belli.. dedigin cok dogru.. 1 tl ye alınan pirinç unu suyla bile pişşe bebegiin 1 haftalık yiyecegi olur.. işte siz,biz inanmıyoruz ama böyle bir haber duyup inanan oyuna gelen okadar inasan varki…..

 6. tosbagalar dedi ki:

  Bu soğuklarda dileneceğim diye bebeği yanında götürmüş olabilir ya da kendi gitmiştir bebeği diğer çocuklara bırakmıştır. Bir şekilde bakılamamıştır.

 7. 3prenses dedi ki:

  kesinlikle aynı fikirdeyim.çok küçük bebek azcık sütlede beslenir.artı çay anne sütünü artıran maddelerden biri.

 8. Lia dedi ki:

  gerçekten çok üzücü ve bende kesinlikle aynı fikirdeyim seninle…

 9. iffetin günlüğü dedi ki:

  Ben haberlerde seyrettiğim çoğu şeye inanmıyorum zaten, haber olsunda nasıl olursa olsun.bir de halkın bir kesimi hazır yemeye çok alıştı..kızları evden kaçtığı için haber olan bir aile lafı döndürüp dolaştırıp devlet bize yardım etsin'e getirebiliyor..burda ihtiyacı olmadığı ve çalışabilecek durumda olduğu halde aşevlerinden yemek alan yüzlerce insan görüyoruz..

 10. necla dedi ki:

  bence çok haklısın canım…dediğin gibi 18 yaş altı artık ücretsiz neden gitmiyorlarki işin bide kötü tarafı madem gücün yok neden çocuk yapıyosun yaptın neden ilgilenmiyorsun …iş yok para yok diyenlere inanmıyorum aslıında geçinmek için yapılacak günlük ihtiyaçları karşılayacak okadar çok iş varki insan istesin yeter ki…dilencilerede çok kızıyorum inanmıyorum hiçbir şekilde …milletimiz alışmış böyle acıtasyon yaparak insanların duygularını sömürerek (afedersin bunun bir adı var ama söylemiycem) alıp yemeye… böyle haberlere bakmıyorum bile artık siz yazdınız diye yorum apma isteği doğdu bende lütfen sizde yayınlamayın böyle şeyleri bunların amacı o zaten

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim