Finlandiya’da hamilelere verilen değer!

Annekaz
2 Ekim 2014
1 Yorum

Finlandiya’da hamile kadınlar çok şanslı çünkü devletin verdiği destek sadece çocuk parası değil aynı zamanda doğuma az bir zaman kala kışlık ve mevsimlik kıyafetler ve bebeğin yastık yorgan çarşaf uyku tulumu gibi diğer ihtiyaçlarının da karşılandığı dev bir paket gönderiyor. Türkiye’de bazı belediyeler bu kadar büyük olmasa da yeni doğan bebek için hediye veriyor. Lakin bu kutu yanında sözü bile edilemez.

Maddi durumu olmayan çocuğuna bakacak durumda olmayan pek çok aile var,devletin başları 3 – 4 çocuk tavsiyesinde bulunuyor ama altı boş. Ben de en az 3 çocuk diyorum genç bir nüfus için bu gerekli ama ya gerisi? Bırakın çocuğun eğitim gelecek hayatını bebeği doğduğunda nasıl bez alacağını düşünen yüz binlerce Türk vatandaşı var.. O yüzden böyle bir hizmet gerekli. Açıkcası umudum var mı yok!  ilkokul çocuklarına paketli süt dağıtmakta zorlanan bir devletin böyle bir organizasyona imza atması elbette imkansız.. Ama hayal etmesi bile güzel..

Bunu da seversin  Bebekler için süslü bodyler
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. gülsen dedi ki:

    bu haberleri okudukça kuduruyorum.
    Türkiye neden bu kadar pasif

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim