3 günde tuvalet eğitimi!

Annekaz
2 Mayıs 2016
Yorum Yok

Çocuklara 22 aydan sonra tuvalet eğitimine başlayabilirsiniz bu sanıldığı kadar kolay olmayabilir ve size kabus dolu günler haftalar yaşatabilir ama 3 günde çocuklara tuvalet eğitiminin verilebileceğini biliyor musunuz?

Evet sadece 3 günde çocuklar tuvalet alışkanlığı kazanabiliyorlar. Bu sistem hakkında Lora Jensen bir kitap yazmış ve Amerika da en çok satan ebeveyn kitapları arasına girmiş bile. Kitap ticari bir başarı ama facebook sayfasında ve yorumlardan anladığımız kadarıyla 3 günde çocuğuna tuvalet eğitimi veren anne baba çok fazla.

Peki 3 günde tuvalet eğitiminin sırları neler?

Öncelikle bu ticari olarak piyasada satılan bir kitap elbette tüm detayları ancak kitaptan öğrenebiliriz ama yazar ve kullanıcılar toparladığım kadarıyla ana maddeleri şöyle sıralamışlar.

1 – Bu üç günlük bir kamp

2 – Çocuklar daha önceden tuvaletten korkutulmuş ya da sarsıcı bir eğitim tecrübesinden geçmemiş olacak ( bu örneklerde 3 günü geçebiliyormuş ama yine de başarı söz konusu)

3- Cep telefonu yok – evet kesinlikle üç gün çocuğun yanında telefon ne siz ne o telefon olmayacak

4- Televizyon yok akşamları da mı yok evet akşamları da yok çocuğunuzun uyuduğundan eminseniz açabilirsiniz ama telefon da televizyon da yok

5 – Dışarıya çıkmak yok! Evet sadece evde anne baba olarak birbirinize konsantre olacaksınız ve başka şeyle ilgilenmeyeceksiniz.

6- Bez Yok koruyuculu külot yok sadece iç çamaşırı ve günlük kullandığı pijama vs

Bunlar temel olarak kurallar işin temelini ve felsefesini anlamışsınızdır buraya uzun uzadıya yazmayacağım.

3 gunde tuvalet eğitimi 1

PEKİ NELER YAPILACAK?

1- Tuvalete gitmek ister misin çiş var mı diye sorun sık sık sorun ama bunu boğucu hale getirmeyin. Çişin geldiğinde bana söyle beraber tuvalete gidelim demenin yollarını bulun :) Çocuk son kararın kendisinde olduğunu bilsin.

Bunu da seversin  Çikolatalı lokma tatlısı tarifi

2- Kazalar olacaktır kızmayacaksınız beraber sık sık tuvalete gideceksiniz.

3 – Tuvalet yaptığında tuvalet kapısına ya da hazırladığınız kağıda ki bu da tuvalette olmak zorunda alkışlarla bir sticker yapıştırmalısınız yıldız ya da sevdiği kahramanlardan stickerlar satın alabilirsiniz. Kakasını yaptığında daha büyük daha özel stickerlar kullanabilirsiniz.

4- Sadece tuvalet ve çiş konusuna konsantre olacaksınız. 3 Gün boyunca oyun oyun oyun..

5 – Bu eğitimde lazımlık ya da tuvalet aksesuarları şart değil burada karar sizin.

Bu 3 günlük konsantre tuvalet eğitiminin temeli yoğun ilgi haftalarca süren anneleri bedensel ve zihinsel olarak yoran klasik eğitim yerine denenmesi kesinlikle daha uygun,  en azından çocuğuna tuvalet eğitimi verecek anneler böyle bir seçeneğe sahipler.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.