7. Sınıflarda SBS’nin mantığı?

Annekaz
2 Aralık 2010
2 Yorum

Biliyorsunuz bu sene 6. ve 7. sınıflar için SBS kaldırıldı, fakat kaldırılmadı diye de eklemiştik, çünkü bu yapılan sistemin iyi olmadığını söyleyen MEB 6.ve 7. sınıflardaki yapılan sınavın uygun olmadığını söylemişti fakat ne hikmetse bu sene yapılacak 7. sınıf SBS için yapılmayacak kararı çıkmadı mahkemeye gidildi gerek olmadığının MEB’in kendi içinde çelişkiye düştüğü söylenerek 7. sınıf SBS durdurma kararı istendi öyle de oldu, daha sonra MEB danıştaya gitti kararı bozdurdu yani kısaca 7. sınıf SBS yapılacak peki ne olacak ortalamalar o beğenilmeyen sistemden hazırlanacak, ülke ekonomisine bir sınav yükü daha getirilecek, özel okullarla devlet okulları arasındaki ortalama uçurumu açılacak vs vs vs..Bir anne olarak 11 yaşından itibaren sınav peşinde koşturan çocuklara acıyorum..Bu 7. sınıf SBS zorlamasını da anlayamıyorum…

Bunu da seversin  Okullar tatil Aşı yaptırsak mı?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. ceyt dedi ki:

    evet canım çok haklısın.büyük kızımda bu sıkıntıları yaşadık.şimdi de küçük kızım aynı dertten muzdarip.bu sene 7.sınıfta.sbsnin kalktığını duyunca çok sevinmiştik.şimdiyse tekrar var deniyor.çocuğun psikolojisi bozuldu.ne olacak böyle bilmiyorum.
    sevgiler

  2. Kiraz Çekirdeği dedi ki:

    Kızımda 7. sınıfta, sınavın kaldırıldığını duyunca nasıl sevinmişti anlatamam :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim