Devlet yardımcı kitap da bassın

Annekaz
23 Eylül 2010
Yorum Yok

Devletin dağıttığı kitaplar yetersiz mi diye geçen sene de sormuştuk, ben akademisyen ya da eğitimci değilim yeterli olup olmadığını bilmem ama devlet bu kitapları hazırlatırken uzman ekiplerle hazırlıyor mutlaka elinizde olan İngilizce Fen matematik vs kitapları geniş bir ekiple uzun zaman harcanarak hazırlanıyordur. Peki neden velilere yardımcı kitap baskısı uygulanıyor?

Sene başında kitapları karıştırıp burun kıvıran öğretmenler hemen yardımcı kitaplara sarılıyor, ilk önce ingilizce 8 lira karşılığında yardımcı kitap emri okulun ilk günü verildi. Şimdi başka bir dersten 35 liralık bir set isteniyor..Sınıflarda başarı ortalaması düşük seyredince sene ortasına doğru daha da kitaplar istenir peki yetersizlik sadece devlettin dağıttığı kitaplarda mı? Devlet çocukları çoktan seçmeli sınavlarla ( test) seçerken ilk öğretimde bu şekilde testlere oldukça az yer veriyor. MEB daha az ders saati daha uzun tenefüs yok erken lise bitirme lay lay lom derken biraz da eğitimin temeline baksın.

Benim gördüğüm kadarıyla Kitaplar yetersizse öğretmenler de öyle kusura bakmasınlar. Bu iş tabiki sadece öğretmene ya da kitaba bağlanamaz öğretmen, aile, okul yönetimi, meb, öğrenci başarı ekip çalışmasıdır. Kitaplar da bunun bir parçası. Devlet yardımcı kitapları da bassın madem öyle onları da dağıtsın zaten eşek ölüsü gibi olan çantalar biraz daha omiriliklerine baskı yapsın. Ama olmaz o zaman bunun yandaşı var yayınevi var pay alanı komisyoncusu getireni götüreni derken koskocaman sektör. Eşim büyük bir matbaada yönetici 24 saat bassak testiydi yardımcı kitabıydı dershane kitabıydı mümkün değil yetişmez diyor. Daha gelen pek çok baskı talebini reddediyorlar artık siz gözünüzde canlandırın…

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim