Çocuklara ötanazi!

Annekaz
24 Aralık 2013
Yorum Yok

Belçika’da ötanazi 2004 yılından beri yasal, Belçika’da günde ortalama 4 kişi Ötanazi yöntemi ile öldürülüyor, ötanazi bazı Avrupa ülkelerinde ve ABD’de yasal fakat ölmeyi istemek için kanser gibi ağrılı ve tedavisi olmayan bir hastalığa sahip olmanız gerek yani ötanazi için ağır şartlar var Belçika’da ise durum farklı Ötanaziyi istemek için sadece ölümcül bir hastalık şartı yok, mesela doğuştan sağır ikiz kardeşler kör olacaklarını da öğrenince ötanazi yöntemi ile kendilerini öldürttüler, ya da cinsiyet değiştirme ameliyatı olmuş ama başarısızlıkla sonuçlanmış bir kişi de ötanaziyi seçti ve onay verilip ölmesine izin verildi.

hastane cocuk

Şimdi Belçika’da çocuklar için ötanazi yasa tasarısı hazırlanıyor. Yani bir çocuk ölmek istediğini yetkili birimlere söyleyip anne ve babasının onayı olduktan sonra ötanazi uygulanabilecek! Yani kararı çocuk veriyor mahkemeye çocuk başvuruyor şimdilerde çokça tartışılan bir durum olan Ötanazi nin çocuklar için uygulanabilir olması doğrusu tüylerimi diken diken etti.

Dürüst olmak gerekirse kafam da çok karışık. Ötanazi zaten tartışan daha hazmedilememiş bir durumken çocuklar için ötanazi ap ayrı bir durum.

Doktorlara göre ölümcül hastalıklarla savaşan çocuklar çok daha olgun bir psikolojide oldukları için bu kararı tek başına verebilirler miş!

Bunu da seversin  Sadece Bir Güneş Yanığı Cilt Kanserine neden olabilir mi?
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.