Adet Söktürücü Bitkiler ve Hareketler Hakkında Her Şey

Melike
30 Eylül 2018
1 Yorum

Tüm bayanlara merhaba diyoruz. Bugün bayanları ilgilendiren bir konu hakkında sizlere detaylı bilgiler vereceğiz. Bugünkü konumuz adet söktürücü hakkında olacaktır. Sağlıklı vücut yapısına sahip her bayan ortalama 28 gün içerisinde bir defa adet görür. Bu durumun bayanın doğurganlığını gösterir ve menopoza kadar devam eder. Bu özel dönem birçok kadının aslında kabusudur. Çünkü bugünlerde çok sıkıntı çeker ve huzursuzluk yaşar. İşte bugünleri daha rahat bir şekilde geçirmeniz için sizlere önerilerimiz var. Adet söktürücü bitkiler ve egzersizler sizlere bu konuda çok yardımcı olacak ve bugünleri çok kolay bir şekilde atlatacaksınız. Bunun için neler yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde anlatalım.

Adeti Hızlı Bir Şekilde Söktüren Faydalı Bitkiler ve Çayları

Bu konuda size sunacağımız aşağıdaki bitki ve çayları daha önce yüzlerce kez denenmiş gerçekten fayda görülmüş önerilerdir. Yalnız kişiden kişiye değişen sonuçlar ortaya çıkabiliyor bu noktayı es geçmeyin deriz. İşte doğanın mucizesi olan bitkiler;

1.Havuç Tohumu Çayı

Bazı kişiler bu bitkinin ismini ilk defa duymuş olabilirler ama gerçekten bu konuda mucize olacak bitkilerin başında gelmektedir. Bu tohumun vücudu gevşetici ve rahatlatıcı etkisi vardır. Aynı zamanda doğal kas gevşetici de denebilir. Kasları rahatlattığı içinde söktürme özelliği vardır. İşte bundan dolayı adeti hemen söktürecek ve rahat bir özel gün geçireceksiniz. Peki bu bitkiyi nasıl kullanacaksınız hemen formülünü verelim.

Hazırlanışı ve Kullanımı: Bu tohumun çayını hazırlarken yapmanı gereken ilk iş 1 geniş su bardağına (su kaynamış olacak) ortalama 12 gram havuç tohumu ilave edin bir miktar çayın demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonrada içebilirsiniz. Bu çayı adet(regl) olmadan 3 gün önce başlayın ve günde 2 defa sabah akşam olmak üzere için. Düzenli kullanım çok önemlidir bu ayrıntıya dikkat edin.

2.Maydanoz

Yeşil renkli sürekli sofralarımızda bulunan bu bitkiyi çoğumuz tanırız. Bu yararından sonra ise artık daha fazla kullanmaya başlayacaksınız. Bayanların regl dönemleri için kesinlikle gevşetici ve rahatlatıcı özellik taşır. Vücuttan atılması gereken kanın hızlı bir şekilde boşaltılmasına yardımcı olur. Bu özel dönemin süresini kısaltır hem de ağrısız,sızısız geçirmenize yardımcı olur. Nasıl kullanacağınız anlatalım.

Hazırlanışı ve Kullanımı: Maydanozun dallarını iyice yıkmanız önemlidir. İyice yıkadıktan sonra da 1/2 yani yarım demet maydanozu 3 su bardağı kaynayan suya sapları ayıklanmadan konulur. Ortalama 4-5 dakika kadar bu suda kaynaması sağlanır. Bu süreden sonra sapları atılır ve suyu süzülür. Biraz ılıdıktan sonra da içilir. Adet döneminden 3 gün önce başlanılır ve günde 3 defa olmak üzere düzenli bir şekilde adet dönemi bitinceye kadar tüketilir.

3.Çörek Otu Tohumu

Çörek otu ölümden başka her şeye çare olarak bilinir. peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) bu bitki hakkında hadisi de vardır. Çörek otu tohumu müthiş bir besin ve insan vücudu içinde eşsiz bir kaynaktır. Hakiki çörek otu tohumu hanımların özel günlerini normal günden farksızmış gibi geçirmelerine yardımcı oluyor. Kaslarının gerginleşmeden doğal bir şekilde kanın getirilmesine yardımcı olma özelliği bulunuyor. Bu özelliğinden dolayı da kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kullanımının nasıl olacağına bakalım.

Bunu da seversin  Hamilelikte Ek Vitaminler ve Genel Bakış-

Hazırlanışı ve Kullanımı: Sürekli olarak kullanmanızı öneriyoruz. Çünkü tek bu sorunda değil birçok sorunda faydası mevcuttur. 1 yemek kaşığı kadar organik çörek otu tohumu 1 su bardağı suya ilave edilir. Ortalama 10 dakika durduktan sonra tok karnına tüketilir. Ortalama 3 ay günde 1 kez tüketilmelidir. Aç karnına tüketmemeye özen gösterin.

4.Soğan Kürü

Soğanın kokusu ve gözlerimizi yakmanızdan dolayı ne kadar etkili bir bitki olduğunu anlayabiliriz. Birçok kadının soğan kürünü denemesi sonucunda elde ettiği faydalar müthiş. Sizde bu özel zamanlarınızda sıkıntılar yaşıyorsanız bu kürü deneyin deriz.

Hazırlanışı ve Kullanımı: Küçük boylarda bir soğanı 3 ya da 4’e bölüyoruz. Tencere içerisinde kaynayan suya bölünmüş soğanlar eklenir. Kaynayan su içerisinde ortalama 8-9 dakika kadar kaldıktan sonra ılıtılıp günde 2 defa içilir.2 hafta süresince düzenli bir şekilde kullanıldığında önemli faydalar göreceksiniz.

Adet Söktüren Hareketler Nelerdir?

A)Koşu Yapmak

Koşu vücuttaki stresi ve diğer zararlı enerji alarak uzaklaştırır. Ayrıca terletir ve rahatlama hissi oluşturur. Kaslarında rahatlamasını sağladığı için adeti rahat bir şekilde söktürür. Sürekli olarak koşu yapmasanız bile adet döneminde 1 hafta önce günde 20 dakika koşu yapmanız yeterli olacaktır. Koşunun insan vücudu için çokça faydasının olduğunu da göz ardı etmeyin.

B)Mekik

Temel hareketlerin başında mekik gelmektedir.Yapması son derece basittir, evinizde kolaylıkla bu hareketi yapabilirsiniz.Karın ve bacak arası kaslarını harekete geçirdiği için regl döneminde çok fayda göreceğiniz bir egzersizdir. Yapılışını hemen anlatalım.

Yapılışı;

 • Temiz bir yere uzanıyorsunuz bacaklarınızı omuzlarınız açıklığı kadar açıyorsunuz. Bundan sonra da bacaklarınızı kırıyorsunuz.
 • İki kolunuz çapraz olacak şekilde göğsünüzde olmalı ve ayaklarınız yere değmelidir.
 • Üst tarafınızda yere değip kalkmalıdır.
 • Bu hareketi 12 kez yapmalısınız.

C)Ayakta Dururken Bükme Egzersizi

Temel hareketlerden bir tanesidir. İş yerinizde bile kolayca yapabilirsiniz, birçok noktayı çalıştırır ve bunun için zorlu süreci kolayca atlatmanızı sağlar. Birçok doktor bu hareketler öneriyor.

Yapılışı;

 • Bacaklarınızı dik bir şekilde omuz hizasına getirin.
 • Bel kısmınıza kadar bölge sabit bir şekilde duracak ve üst kısmınız sağa ve sola dönüşler yapacaktır.
 • Ellerinizi de kalça kısmına koymayı unutmayın.
 • Ortalama 4 dakika kadar bu egzersizi yapmanız yeteri olacaktır

D)Makas Hareketi

Hoşunuza gidecek yapılması basit olan bir harekettir. Vücudunuzda söktürme yapacak bir harekettir. Nasıl yapılacağına bakalım.

Yapılışı;

 • Yere yan olarak uzanın ve bacağınız yukarı pozisyona getirin.
 • Her bir bacağı sırasıyla yukarı kaldırıp indirin. Bir bacağı kaldırırken diğeri yerde kalacak.
 • 2 set halinde 12 şer defa yapmanız yeterli olacaktır.

Kaynak: www.kombinkadin.com

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
 1. www.guzeldiyet.com dedi ki:

  verdiginiz bilgi için teşekür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim