Afrika yaz 5601’e gönder

Annekaz
5 Ağustos 2011
Yorum Yok

afrika açlık

 

Ne zamandır Afrika’daki açlık felaketi haberlerini okuyoruz. Yediklerim boğazıma diziliyor görüntülere bakamıyorum bile ama yardım haberlerini televizyondan izledikçe umudum artıyor.

İslam konferansı Afrika için toplanıyor, insanı yardım vakfının gemisi yola çıktı bile. Diyanet, Kimse yok mu , Kızılay gibi büyük yardım kuruluşları da fitre ve zekatları Afrikalılar için topluyor. Her evden bir fitre bile çıksa ki bu 7 lira demek Afrika için muhteşem boyutlarda yardım toplanır demektir. Ben de siz de bu felakete sessiz kalamayız kalmamalıyız bir telefon mesajı dahi olsa ( 5 lira) yardımda bulunmak insanlık görevimiz. Ramazan bu yardımlaşma için müthiş bir fırsat. Oradaki felaketin tek sebebi kuraklık değil adaletsiz gelir dağılımı iç çatışmalar kabileler .. ama olan her zaman çocuklara oluyor. Çöpe atılan her ekmekte, iftarda pişen her fazladan gereksiz yemekte aklınıza burada açlıktan ölen çocuklar gelsin Şükredip yardımda bulunması çok daha kolay olacaktır..Afrika’ya yardım etmek için bütün telefon hatlarından AFRİKA yazıp 5601 SMS atın

 

Bunu da seversin  Hamileler sokağa çıkmasın!
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim