Akşama ve Kışa Kızarmış biber dolması

Annekaz
28 Mayıs 2008
2 Yorum

Dolma biberi yemeğini yapıyorum bakıyorum tabakta zavallı biberler kalıyor çocuklara dolmabiber yemeğinin biberlerini yediremeyince bende kızartıp doldurmaya başladım.Uzun süredir bu yemeği böyle yapıyorum.Kesinlikle tavsiye ederim.Ayrıca bu hafta pazardan biberi biraz fazla aldım.Yazın genelde böyle yapıyorum.Biberlerin hepsini kızartıp doldurdum yarısını kilitli poşete koyup etiketleyip dolaba kaldırdım.Diğer yarısını da akşam yemeği için pişirdim.Böylelikle kışada bir öğünlük dolma biberim hazır deep freezde 6 ay kadar saklayabilirim=)

Bunu da seversin  Twitter icon setleri
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. Esin... dedi ki:

    Merhaba. Biraz daha açıklar mısın rica etsem… dolmalık biberleri kızartıp içine dolma içi doldurup buzluğa mı koyuyorsun? İç çiğden mi pişmiş mi ? Sevgiler..

  2. Anne Kaz dedi ki:

    merhaba esin.Biberleri yıkayıp saplarını çıkarıp kızartıyorum iç harcınıda çok az pişiriyorum çok diri olarak dolmanın içine dolduruyor ve öylece dolapta saklıyorum.kışın pişirildiği takdirde hafif buzu çözülüp bir birine yapışması geçince tencereye diziyorum. hafif salçalı su ile pişiriyorum tabi domatesden kapak yapabilirsin yada orjinal saplarını da bir poşette hiç bir işlem yapmadan dolapta saklayabilirsin takımca çıkarıp kulanabilirsin :)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim