Aldatılan mı aldanan mı ?

Annekaz
2 Ekim 2010
6 Yorum

Hanefi Avcı olayını biliyorsunuz, ya da bilmiyorsunuz, ben de nelerin dönüp bittiğini bilmiyorum bana  çok karmaşık geliyor anlamıyorum anlamak da istemiyorum fakat ortada anlam veremediğim şeyler sadece derin devlet işleri değil ortadaki garip gönül ilişkileri de.

Hanefi Avcı uzun yıllardır evli, kitaptan sonra tutuklanmasında karısı Şenay Avcı güçlü polis eşi imajını bozmadı “eşime güveniyorum dedi” Ardından ortaya Kezban Küçük çıktı Hanefi Avcı’nın sevgilisiymiş buraya kadar bize ne ama bugün Balçiçek İlter’in ( Pamir ) yazısını okuyunca açıkçası irkildim.

Yıllardır kocasına destek olmuş bir yastığa baş koyup sabırla “polis eşi” olmuş birisine övgüler dizeceğine Avcı’nın Karısını aldattığı Kezban Küçük’ü yere göğe sığdıramıyor, neymiş onların sevdası çok büyükmüş, kadını canlı yayında izlemiş uzun zamandır böyle bir kadın figürüne rastlamamış samimiymiş gözleri dolu dolu olmuş vay be ne kadınmış. Bir kere daha okudum boşa okumuşum ilk okuduğumdaki anlamla aynı “yasak bir aşkın “kahramanına” övgüler diziliyor. Hani biz mi eski kafalıyız böyle şeyler zamanımızda övülüyor mu takdir mi ediliyor?

Hadi durumu tersine çevirelim Hanefi Avcı’nın yerine aynı şüphelerle bir kadını koyalım kadın bir şekilde bir şeylere bulaşmış devletin en derini, ortada destek olan kocası çoluğu çocuğu sonra daha genç eli ayağı düzgün bir adam çıksın gözlerini bulandıra bulandıra biz bilmem neyle bir birimize deliler gibi aşığız cinsellik mi? bizim sevdamız var desin, medya – toplum  duruma nasıl yaklaşır?

Yoksa bu ilişkide” kötü yuva yıkan Türk filmlerindeki gibi vamp” kadın yerine “ev hanımı tadında hoş neşe dolu bir öğretmen” olduğu için mi bu kabulleniş. Bu durumda aldatılma davadan düşüyor mu?

Şimdi ortada iki eşli bir Hanefi Avcı durumu var ve hiç yadırganmıyor bir tarafta karısı diğer tarafta İlter’in yazısında bahsettiği gibi  “sevdalısı” ama sevdalısı gördüğüm kadarıyla el üstünde tutuluyor. Ne diyelim Hanefi Avcı, Türk Medyasının kadınları seninle gurur duyuyor..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (6)
 1. STYLE M dedi ki:

  aman be guzelim unutkan milletiz biz.bu neki deniz baykali bile unuttuk .
  anlamadigim bu durumlara biz yorum yapiyoruzda bu saygin yerlerde duranlarin esleri nasil sessizlik icinde.böyle birak ekrana cikmayi acaba varmi diye düsünmeden terkederim ben.nasil bir onur bu nasil bir kadinlik gururudur cözemedim bu ilskileri…

 2. aydan dedi ki:

  bunların gerçek olduğuna lütfen inanma bir insanı toplum gözünde rencide etmek karalamak istiyorsan insanın namusuyla oynaman gerekir hele hanefi avcı gibi bu vatana canını dişine takmış biriysen adam kitap yazdı evinde tutuklanmayı bekliyo ve gene bunun gibi akıllı hukukbilen bi adam evinde kalaşnikof saklıyo aramada çıkıyo buna kargalar bile gülüyor kitabın içindekile kimin kuyruğunu kıstırdıysa hukuk kisvsi altında canım ülkemde neler oluyor yıllarını teröle müadeleye adamış insanlar terör örgütü kurmak ile yargılanıyo ben şahsen hanefi avcıyı tanımam bilmem medyada çıkana kadar adınıda duymamıştım her böyle oldu denen şeye inanmamak lazım

 3. iki dirhem bi çekirdek dedi ki:

  herşey ne kadar iğrençleşti… tiksinilecek hareketlerden övgü ile sözedilmeye başlandı. ya sevgili ile hayat arkadaşı aynı şey mi? br saat iki saat gönül eğlendirdiğin bir kadınla senin her türlü temizliğini yapan, ütüleyip giydiren, ter kokulu elbiselerini, pis çoraplarını yıkayan kadın bir mi? sevgi bu mu? saygı duyulacak tarafı ne bunun? yoksa birileri kendilerine zemin mi hazırlıyor???

 4. ruşen dedi ki:

  belli ki gazeteci bu işe bir meşruluk kazandırma derdinde… bi beklentisi vardır belki.. :)
  öte yandan gazeteciliği için bir sıçrama tahtası olarak da görüyor olabilir bu işi… marjinal olmakla erişmek istediği bir statü vardır belki… marjinal gazeteciler kervanına katılmak gibi… işte fırsat…

 5. böcük dedi ki:

  Bu eş aldatma durumu ile ilgili bloglarda o kadar yazı okudum ki. Bir Allahın kuluda çıkıp başka şeyleri sorgulasaymış keşke. Kitapta yazılanları araştırıp cemaat ile ilgili soruşturma açılacağına tutuklanan isim yıllarını bu devlete adamış biri olduğu sorgulansaymış. Bu konuda düşününce insanın ne biçim midesi bulanıyor anlatamam.

 6. vintage peony dedi ki:

  Dünya gerçekten garipleşti. Aldatmanın normal karşılanmasını geçtim, hayran olmuş üstelik. Balçiçek pamir çok saçmalamış, ben yazdığı yazıyı çok aptalca buldum açıkçası. Kınamak istemiyorum ama oldukça yadırganacak birşey. Aslında Gündemi değiştirmeye çalıştırmış da olabilir diğer olayın etkisini azaltmak için, sevgilisi muhabbetini gündem maddesi yapıyordur belki de.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim