Fibroplast – Hücresel Doku Yenileme

Annekaz
27 Ekim 2013
Yorum Yok

Her zaman sıkı pırıl pırıl enerjik bir cilde kim sahip olmayı istemez, sonsuz gençlik denir mi ama son yıllarda uzun süren gençliğin sırrı Fibroplast yani hücre yenileme bu yöntemi ilk kullananlardan birisi Serap Erener, Sertap Erener botoks ya da estetiğn doğal olmayan sonuçlarından hoşlanmadığı için Fibroplast yöntemini seçmiş. Fibroplast vücudunuzda güneş görmeyen hiç yaşlanmamış yıpranmamış bir yerden doku alarak belli işlemlerden geçirilip tekrar size enjekte edilmesinden ibaret.

Yani ortada ne botoks var ne de estetik ameliyat durum böyle olunca bir kere yapılan enjeksiyonlarla cildiniz yıllarca taptaze bir görüntüye sahip oluyor.

hücresel-yenileme

Fibroplast yöntemi pek çok ünlünün sırrı aslında nasıl oluyor da yaşlanmıyor dediğimiz Jennifer Lopez, Angelina Jolie, Jennifer Aniston hepsi 40 lı yaşlarını çoktan geçtiler ama hala genç kız gibi görünüyorlar.Estetik ameliyatla ya da botoksla gelmeyen tazelik Fibroplast yöntemi ile geliyor.Sadece estetik değil yara izleri göbek çatlakları gibi sonradan oluşan hasarlar içinde yine bu yöntem kullanılıyormuş.

KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gülden Avcı, Fibroblast; kendi dokularınızla gençleşme yöntemi hakkında bilgi veriyor

Yaşın ilerlemesi ile deride kolajen ve elastin üretimi azalır. Bu azalma ciltte kırışıklık, gevşeme ve sarkma olarak görülür, cilt parlaklığı azalırken, gerginliği de azalır. Fazla güneşe maruz kalma, sigara içimi gibi faktörler bu yaşlanma bulgularını hızlandırır. Bu sorunları çözebilmek için günümüzde dolgu materyalleri kullanımı yaygındır. Ancak dolgu maddelerinin etkinliği kısıtlıdır ve etki süreleri sınırlıdır. Bu sorunu çözmek amaçlı doku mühendisliği çalışmaları sonrasında ilk kez 1995’de ABD’de otolog kültüre fibroblastlar estetik amaçlı kullanılmıştır. 2002’de İngiltere ve Avusturalya’da da otolog fibroblast enjeksiyonu estetik amaçlı yapılmaya başlanmıştır.

Cilt kendi dokusu ile yenileniyor

FDA tarafından onaylı bu yöntemde güneş hasarı olmayan bir bölgeden alınan küçük bir deri biyopsisi 4 hafta kadar gerekli ortamda bulundurularak fibroblastların kültüre edilmesi sağlanır. 3 hafta sonra 3 seans şeklinde sorunlu bölgelere gerekli enjeksiyon yapılır. Böylece yaşlanma belirtilerine sebep olan kollajen ve elastin azalması için kollajeni ve elastini sentezleyecek fibroblastlar bölgeye verilmiş olunur. Özetle cilde enjekte edilen genç ve taze fibroblast hücreleri, bırakıldıkları bölgede faaliyete geçerek kollajen ve elastin üretimi yaparlar; ciltte kuvvetli bir anti-aging aktivite göstererek cildi sıkılaştırırlar. Genel anlamda bir cilt gençleştirme ve canlandırma etkisi sağlanmış olur.

Bunu da seversin  Duş Jeli Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar?

Yöntemin yan etkisi yoktur ve etkisi 5 yıl devam eder

Gençleşmeyi sağlayan fibroblastlar kişinin kendine ait olduğu için, herhangi bir yabancı cisim reaksiyonu veya alerjiye sebep olmaz. Uygulama sonrası ilk 6 ay ile 24 ay arasında düzelmenin devam ettiği ve sağlanan düzelmenin yaklaşık 5 yıl devamlılığını koruduğu bilinmektedir. Kırışıklık tedavisi haricinde yüz yenileme ve gençleştirmede, akne, suçiçeği, ameliyat izleri, yanık izleri gibi derin izlerde, saç dökülmesi tedavisinde, dudak biçimlendirmede, cilt çatlaklarında ve iyileşmeyen / kapanmayan yaralarda kullanılabilen otolog fibroblast enjeksiyonun herhangi bir yan etkisi yoktur. Karsinojenik veya teratojenik değildir. Her hastada uygulanabilen bu tedavi yöntemi sadece hamilelerde yapılan yeterli çalışma olmadığı için kullanılmamaktadır.

Otolog fibroblast enjeksiyonu, hastanın kendi dokusu olması, etkisinin uzun ve kalıcı olması, yan etkilerinin olmaması nedeniyle günümüzün önemli tedavi metodlarının başında yer almaktadır.

estetik operasyon, botoks, gençleşme oprasyonu, yüz gerdirme, kaş kaldırma,sertap erener estetik, estetik operasyon merkezi istanbul, ünlülerin güzellik sırları,Fibroplast – Hücresel Doku Yenileme nedir? Fibroplast – Hücresel Doku Yenileme ile gençlik, Fibroplast – Hücresel Doku Yenileme merkezi,Fibroplast – Hücresel Doku Yenileme operasyonu,estetik operasyon merkezi, burun estetiği, göbek çatlakları, yara izleri tedavisi,Op. Dr. Gülden Avcı

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim