Ana sınıfı kapı süslemeleri

Annekaz
28 Eylül 2015
Yorum Yok

Ana sınıfı kapı süslemesi okula başlayan minikler için aslında önemli bir detay. Okul heyecanını sevgisini artıracak bu görsel detaylar için öğretmenlere çok iş düştüğünü söylemeye gerek yok:) Çocukların gözlerindeki şaşkınlığı sevinci görmek için bence değer. Hem kendi sınıfını diğerlerinden ayırt edebilecek hem de çabuk benimseyecektir. Çok çılgın fikirlerle yapılan ana sınıfı kapı süslemeleri de var sade klasik tercihler de ama ben renkli ve biraz gösterişli olması taraftarıyım. Elbette ana sınıfları diğerlerinden çok daha farklı dekore ediliyor hem ihtiyaçlar farklı hem de çocuklar küçük olunca okul öncesi eğitimde renkler şekiller betimlemeler daha çoğalıyor. Verilen eğitim ile doğru çizgi de olmasa da ilk günlerde bu dekorlar herkesin işini kolaylaştıracaktır.

Ben değişik kapı dekorları toplamaya çalıştım en beğendiğim balina ve itfaiye oldu. Çocuklara anlatılan hikayeler ya da özel günler için kapı teması değiştirilebilir. Çocukların fotoğrafları ile  beraber ekip ve sınıf ruhu yansıtılabilir..

 

Bunu da seversin  Kaşıktan bebek
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.