Ankara Roll Ekmek

Annekaz
18 Ocak 2011
1 Yorum
Ankara Halk Ekmek Şampiyon ekmeği çıkardığında da yazmıştım, çok lezzetli besleyici bir ekmek, kahvaltılarda çaylarda beslenme çantalarında olması gerek, ama yeni küçük ekmeklere ‘roll’ demelerine anlam veremedim doğrusu. 
Halbuki pek çok güzel isim bulunabilirdi. Her neyse bunun dışında ekmek güzel, bir poşet içinde iki tane var israfı önlemek için düşünülmüş. Yumuşak poşet içinde olduğu için saklaması kolay ve hijyenik tadı biraz hamburger ekmeğimsi, alıştığımız Türk ekmek tipine nazaran hafif şekerli denebilir. Tosta kızartmaya sandviçlere yine beslenme çantasına çok uygun. Bir poşette 2 ekmek 25 kuruş. Bunun dışında umarım poşeti doğada çözülebilir cinstendir yoksa ekmek israf etmeyelim derken etrafa naylon poşetlerle doldurmayalım..

Bunu da seversin  Photoshop'ta yazı mühür yapma
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. ev günlüğü dedi ki:

    söylemesi ayıptır ekmeğin güzelini eşim yapar bizim frınımızda çıkan ekmekler hem besleyici hem doğaldır hemde içinde tek damla katkı kabartıcı yoktur un su tuz mayadan yapılır bu ekmeklerden çok tüketmemekte fayda var hatırlatmak istedim,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim