Anne Baba olmak…

Annekaz
29 Kasım 2012
2 Yorum

Anne Baba olmak çok güzel bir duygu falan filan tamam bu kadar bencil olmanın alemi yok sizin çocuğunuz olmak bakalım nasıl bir duygu?

Mesela siz çocuğunu mutlu edebiliyor musunuz giyinmenin doyurmanın sıcak bir evin ve eğitimin dışında ona hayaller beceriler yeni ufuklar verebiliyor musunuz?

İyi bir anne baba olmak için çocuğun aşılarını zamanında yaptırmak, sağlıklı beslemek  kadar başka önemli detaylar var mesela oğlunuzun maganda olmaması için neler yapmanız gerek diye yazdığım bir yazı var minicik bir örneği daha farklı açıdan bakalım mesela onun için zaman harcamak küçük ellerinin dokunamadığı hayalleri gerçeğe dönüştürmek .. tek boynuzlu atla gökkuşağı üzerinde gezinti ya da ben10 yaratıklarından birine dönüşmek gibi değil de hani arka bahçeye havuz yapmak, beraber konsere gitmek yada parkta beraber kaymak.. gibi..belki arkadaş olmak gibi ama daha bilgili bir arkadaş :) İşte öyle anne babalardan  bir kaç örnek…

 

Çocuğunun hokey tutkusu için arka bahçeye yaptırılan buz pateni sahası :)

Babası sayesinde Iron Man olan bir çocuk :)

Tekerlekli sandalyesi dondurma arabasına çevrilen bir çocuk

Bu çocuk büyüyünce babam bana Batmobil yapmıştı diyecek arkadaşları da vayyy diyecek..

Çocuğu için klasik eski bir oyun konsolu bulup kendi oynadığı oyunları da tanıtmak ayrı bir mutluluk olsa gerek..

Kızı için Justin Bieber konserine gidip o çığlıklara saatlerce dayanmak :))

Asla unutulmayacak hatıralar bırakacak kadar yürekli olmak..

Bir baba hayatın hep 4 teker üstünde gitmediğini de öğretmeli :D

Çocuğa espri yeteneği doğuştan itina ile verilir :)

 

İnce fikirli olmak başkalarını da peşinen düşünmek de çocuğa verilecek güzel bir huy tabi ki..( notta uçak yolculuğu yapacak çift, ikizleri yüzünden rahatsız olabileceğini düşündüğü yolcular için minik oyalayıcı şeyler koymuş pakete minik birer yolculuk rüşveti:))

Bunu da seversin  Topuk farkı

Bazı babalar abartmış, yok yok abartmamış :))

Baba kız senkronizesi diye bir şeyde var..

 

 

 

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. iclal dedi ki:

    İçim sıcacık oldu yazınızı okurken. 9 yıl önce kaybettiğim dedem de benim için hem tahterevalli olan hem de merkezinden pervane gibi dönebilen devasa bir tahterevalli yapmıştı( kendisi demir ustasıydı). Daha sonra salıncak istiyorum diye kendi siparişlerini yetiştirememek pahasına demir salıncak yapmıştı. Ben şimdi 25 yaşında bir öğretmenim, salıncağım duruyor, ilerde çocuklarımın o salıncağa binecekleri günü özlemle bekliyorum.

  2. şerife dedi ki:

    Ne güzel bi paylaşım:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim