Anneler Günü Hediyesi Ne Alınır?

Annekaz
13 Nisan 2022
Yorum Yok

Anneler gününün çok iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerekir. Çünkü yılda yalnızca bir kez böyle bir gün vardır. Alelacele hazırlanmış, son anda karar verilmiş hediyeler bu günün önemini yitirmesine neden olur. Bu sebeple hediye seçiminizi yaparken de yılda bir kez kutlanabildiğini aklınızda bulundurup, hazırlıklarınızı son ana bırakmamanızda fayda var.

Anneler günü özel hediyeler almak hem zor, hem basittir. Zorluğu annenizin en çok hoşuna gidecek hediyeyi bulmakla, basitliği ise annenizi ne kadar iyi tanıdığınızla alakalıdır. Sizin de aklınızda “ne alacağım” soruları dolanıyorsa birkaç hediye fikriyle aklınızı rahatlatmak isteriz. 

Fikirlere geçmeden önce bilmeniz gerekir ki annenizi iyi tanımadan anneler günü hediyeleri arasında bir şey bulamadan dolaşmaya devam edersiniz. O zaman öncelikle annenizin zevklerini ve ihtiyaçlarını iyi öğrenip, daha sonra hediyelere göz atmalısınız. Biz yine de bu yazımızda neler yapabileceğinizden bahsetmek istiyoruz.

Anneler Günü Ne Zaman?

Öncelikle anneler günü ne zaman sorusuna cevap vererek başlayalım. Amerika’da başlayıp, neredeyse tüm dünyaya yayılan anneler günü Türkiye’de de birçok ülkede olduğu gibi Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanmakta. Net tarih yıllara göre değişiklik gösterebildiği için ikinci Pazar günü olarak söylemek daha doğrudur. 2022 için bu gün 8 Mayıs tarihine denk gelmekte. Unutmamak adına bir kenara not almanızı, hatta alarm kurmanızı bile tavsiye ederiz.

Anneler Günü İçin Ne Yapılabilir?

Anneler günü hediyesi için birçok şey alabileceğiniz gibi birçok şeyi de kendiniz yapabilirsiniz. Özellikle kendi emeğinizle yapacağınız bir anneler günü hediyesi el yapımı ürünler el emeğinden hoşlanan anneler için çok daha önemli hale gelir. 

 • Annenizin nelere ihtiyacı olabileceğini öğrendikten sonra bunları temin edebilirsiniz.
 • Çok tercih edilen bir hediye olarak ona güzel bir Pazar kahvaltısı hazırlayabilir, dilerseniz yatağında kahvaltı yapmasını sağlayabilirsiniz.
 • Günün anlamına uygun bir film seçip, kendi hazırladığınız yiyeceklerle birlikte film keyfi yapabilirsiniz.
 • Hafta sonunu değerlendirmek adına annenizle ufak bir tatile çıkabilirsiniz. Görmek istediği yerleri önceden öğrenip buna göre program oluşturabilirsiniz.
 • Teknolojik aletlerden hoşlanan bir anneniz varsa ona yeni bir cihaz hediye edebilirsiniz.
 • Mutfakta vakit geçirmekten hoşlanan bir anneniz varsa da mutfak malzemeleri, küçük ev aletleri yönünde hediye seçimi yapabilirsiniz. Özellikle ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz birkaç ürünü de bu hediyelerin içerisine eklemek çok hoş olacaktır.
 • Hobileri bol olan bir anneye ise hediye almak aslında çok basittir, çünkü seçenekleriniz boldur. Kitap, boya, örgü ipleri bunlardan sadece birkaçıdır. 
Bunu da seversin  Punch İşi nasıl yapılır yastık modelleri

Anneler Günü Kartı Nasıl Yapılır?

Anneler günü için hediye olarak en çok tercih edilenler arasında kutlama kartları yer alır. Bu kutlama kartlarını aldığınız hediyenin üzerine not yazmak için kullanabileceğiniz gibi, sürpriz parti düzenlerken evi süslemek için de kullanabilirsiniz. Anneler günü kartı yapmak oldukça basittir. 

Üzerine not yazmak istiyorsanız yazı yazılabilecek renkli kartonlar alabilirsiniz. Evi süslemek için ise yine bu renkli kartonlardan alabilir ya da süsleme kağıtlarından alıp keserek kalp şeklini verebilirsiniz. Kalp şekli kullanmak istemezseniz, kartonların üzerine istediğiniz şekli çizip keserek de kartlarınızı anneye hediye edecek şekilde tasarlayabilirsiniz. Anneler gününde kullanmak için kart yapmak isteyenlere aşamaları madde madde şu şekilde açıklayalım:

 

 • Öncelikli ihtiyacınız nasıl bir kart yapmak istediğinizdir. Not yazmak mı istiyorsunuz yoksa süsleme yapmak mı? Buna karar vererek ona göre bir kart seçebilirsiniz.
 • Kartınızı seçtikten sonra vermek istediğiniz şekle göre üzerlerine desenler çizip kesebilirsiniz. 
 • Desenli kart yapmak istemezseniz bu kartların üzerine fotoğraflar yapıştırarak da süsleme yapabilir ya da notlar yazabilirsiniz.
 • Süsleme yapmak için kartların üzerlerine ufak delikler açarak ipler geçirip asabilirsiniz.
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.