Anneler internetten yardım almalı mı?

Annekaz
24 Ocak 2015
6 Yorum

İnternette kendimi de sayarsam pek çok anne bebek blogu var buna forumları da katarsak anne bebek bakımı hakkında milyonlarca fikrin, sorunun öneririnin tavsiyesinin havada uçuştuğunu söyleyebiliriz öyle ya da böyle..

Tecrübesiz ya da yalnız anneler ya da her ihtimale karşı çocuğunun sağlık durumundan tutunda satın alacağı araba koltuğuna, uyku tulumuna kadar anneler diğer annelerin tavsiyelerini dinliyor ve gerçekten bu tavsiyelere uyuyor? Öncelikle annelerin internette samimi olduğunu söylemeliyim bebek bakımı kozmetik ya da krem tanıtımı ya da yorumlarına benzemiyor konu çok önemli. Anneler bu bilinçle ve samimiyetle ürün önerisinde bulunuyor ya da sağlık tavsiyesi..

annekaz facebook sayfama da bebeklerle ilgili peeeeek çok soru geliyor, sadece bebekler mi ergenlik sorunları, temizlik önerileri misafire menüler pek çok soru ama bebek sağlığı başka.. Geçenlerde bir annemiz bebeğinizin yüzünde oluşmuş minik kızarıklar için bana bir fotoğraf yolladı ve yayınlar mısınız acaba bu sorunu yaşayan başka anne var mı dedi. Yayınlamalı mıyım?

Durum şu ki fotoğrafı çekene kadar çocuğu acilen doktora götür diyen de oldu, aa bu benim çocuklarımda da oldu basit isilik diyen de dua tavsiye eden de,  bana kızıp anneye hakaret eden de..

Benim görüşüm; anneler çocukları ile ilgili sıkıntıları paylaşabilirler lakin şunun farkında olmalılar annenin en önemli sağlık kaynağı kendi doktorudur kendi doktorunun tedavisine yorumlarına güvenmiyorsa başka  bir doktordur yani internetteki ayşe fatma değil ama merakını yener bu sadece benim çocuğumda mu oluyor der mantıklı tavsiyeleri dinler bu bile anneyi rahatlatır panik yapmasına engel olur, anneler şunu unutmamalı bazen kendi çocuklarımıza kendi endişelerimizle zarar veriyoruz çocuklarınızın başına ne gelirse gelsin soğukkanlı olmayı öğrenmelisiniz kafası da yarılsa ateşi de çıksa bu ilk şart ben ambulansa bineceğim diye kapısını tutup 3 dakika ağlayıp ısrar eden anne gördüm hemşire artık kadına bağırdı hastaneye gecikiyoruz bakın her saniye önemli diye de kadın ambulansın kapısını bıraktı. Elbette gevşeklik de iyi değil ama boşuna denilmiyor anne hem doktordur hem aşçıdır hem öğretmendir diye.. bir nane limon kaynatmayı bir anne çorbası yapmayı geri kafalılıktan saymayın bazen bu ilgi ile bile çocuklar basit üşütmeleri atlatıyor.

Bunu da seversin  Devletten çocuk parası müjdesi ama..

Haliyle anneler bu tecrübelerini paylaşıyor bazen sadece bir fotoğraf durumu çok vahim gösterebiliyor pişiğe acile gidin diyen evhamlı annelerde gördü bu gözler işte o orta ayar çok önemli..

Bir de anne yargılamaları var siz böyle bir fotoğrafa ‘aklın şimdiye kadar nerdeydi, bu nasıl anneliktir, evdeki hayvan bile bu duruma gelene kadar hastaneye götürülür’  bazı kadınların desteği bu doktora götürün lütfen demek yeter ama bu fotoğrafı buraya yükleyene kadar doktora götürünsenize demek yargılamaktır anne yardım istemişse başka çocuklar da bu oluyor mu demek istiyordur belki tecrübesiz belki etraftaki insanlar ya bu herkeste oluyor dedi içi rahat etmedi ya da kendisi bu her çocuk da oluyor diye düşündü ve doktora götürmeyecek bize soruyor ki doğru yönlendirelim.

Sonuçta bebek ertesi gün doktora götürüldü doktor bebeklerde zaman zaman böyle kızarıklıkların olabileceğini söyleyip kullandığı şampuanı değiştirmesini söylemiş ilaç vermemiş.. anneden izin alarak facebook sayfamdaki gönderiyi yayınlıyorum..

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (6)
 1. Canan Zerkinli dedi ki:

  Herkes tecrübeli anne değil , bence kadın annekaz a bavurarak en doğrusunu yapmış.

 2. Mehtap dedi ki:

  Bence almalı sonuçta her zaman her konuda bilgili insanlara ulaşamıyorsun bu nedenle bence internet doğru kullanıldığında çok faydalı bir araç :)

 3. elif dedi ki:

  Harikasın canım benim…

 4. Emine Kanak dedi ki:

  Bence de internetten daha dogrusu tecrubeli annelerden faydalanilabilir :)

 5. gülsen dedi ki:

  Keremi büyütürken bende hep ilk internete baktım. Araştırdım, sordum. İnternetin gücü adınaaa…

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim