Apartmanda beslenebilecek sessiz hayvanlar..

Annekaz
16 Nisan 2010
7 Yorum

Çılgınca hayvan seviyor minicik bir apartman dairesinde yaşayıp huysuz komşuların şerrinden korkuyorsanız işte size alternatif hayvan fikirleri…..

1- İguana sessiz sakin ve gerekli şartlar oluşturulduğu zaman bakımı kolay bir hayvandır. Sarılıp yatamasanız bile size arkadaş olacaktır. Üstelik komşular varlığından bile haberdar olmaz..Yeşillerin radyasyon emici olduğu söyleniyor wikinin yalancısıyım

2- Kaplumbağa, özellikle çocuklar çok seviyor sessiz bir hayvan oluşu nedeniyle tercih edilebilir
3- Yılan.. tamam bunu pek önermiyorum sesiz olabilirler ama alt komşu üstte bir yılanın yaşadığı fikriyle kabuslar görebilir gerek yok :)

4-Fare cinsi hayvanlar hamster gine domuzu çok sevimlidirler genelde kafes içinde yaşarlar yumuşacık olurlar  ve sağlıklı oldukları takdirde ele alıp sevilebilirler. Maydonoz sapı salatlık kabuğu ile beslenebilirler..( gine domuzunun domuzla alakası yoktur  niye domuz demişler bilmiyorum bildiğiniz kemirgen) kobay diye de satılıyor..

5- Balık akvaryumların dinlendirici etkisi oldu kesin fakat bakımını yaparken oldukça zorlanırsınız çok hassaslar onlar için her şey ödürücü olabiliyor yıllardır evlerinde bakanlara guru gözüyle bakıyorum.

Evde beslenmesini önermeyeceğim tek sessiz hayvan ise tavşan ah bir kere alıp hata yapmıştık tamam çok sevimliler falan ama sakın sakın almayın bir hayvandan nasıl bu kadar kaka çıkar ah tahmin edemezsiniz..:))

Biraz şaka ile karışık bir yazı oldu kadınların özellikle iguana gibi hayvanlara ürkmüş gözlerle bakışına alışığım fakat ben her türlü canlıyı bir mucize olarak görüyor ve pek çoğundan korkmuyorum. Hayvan alırken ne kadar büyüyeceği tüy döküp dökmeyeceği ömrünü bakım şartlarını zorluklarını en ince ayrıntısına kadar öğrenmek gerek sokaklar para ile alınıp  terk edilmiş hayvanlarla dolu.. kaynak

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (7)
 1. NEFİSE dedi ki:

  İlk tavsiyeni almayayım,sağol..Kaplumbağa olabilir bak.Komşum tatile gidince bakmıştım onunkine.Hamster tecrübem dahilindedir..kabustu benim için oğlum için katlandım..Balık iyidir… Akvaryumu bir boy büyüttük biz.Haklısın çok hassaslar..

 2. leyya-craftmania dedi ki:

  tmm onu ben alırım nefisecim :))ekiekieki

 3. Anne Kaz dedi ki:

  aa iguana benim..

 4. mihrace dedi ki:

  görselde kara kaplumbağası kullanıldığı için söylemeden edemeyeceğim. türkiye'de doğal olarak bulunan kara kaplumbağaları ve deniz kaplumbağalarının satışı ve beslenmesi yasal değil. petshoplarda satılan kafası turuncu benekli, gövdesi yeşil su kaplumbağalarını besleyebilirsiniz.

  ülkemizin doğal hazinesinden çalınıp yasadışı olarak satılan hayvanları satın almayın. bu suçu işleyen hırsızları ve alıcıları polise ihbar edin.

  cepten yada sabit telefondan; 155'i arayarak polise, 156'yı arayarak jandarmaya ihbarda bulunabilirsiniz.

 5. gatto dedi ki:

  mihrace bilgi için teşekkürler, yasa dışı bir iş yapmışım zamanında :S
  yıllar önce minicik bir kara kaplumbağam vardı.
  kesinlikle özgürlüğüne düşkün bir hayvan. her mıncırtmaya sevmeye çalıştığımda bana kötü kötü bakıp parmağımı ısırıyordu. sonra geceleri sarı-siyah (zehir alameti) renk değiştirmiş bir halde rüyalarıma giriyordu.
  neyse kaçtı ve kurtuldu hayvancağız. umarım mutludur..
  neyse ben de daha fazla suç işlemekten kurtulmuşum :P

 6. can dedi ki:

  arkadaşlar bence iguana almayın… bende sewiodm iguanayı… hani omuzunuza koyupta gezip milletin size hayranlıkla bakmasını istersiniz ama araştırdım !!! iguanalar duygusaldır… en ufak bişeyde strese girerler…. ışıktan ışığa geçerlerse tedirgin olurlarmış ve dokunmak isteseniz o tedirginlikle ıssıra biliomuş… ben fikrimden vazgeçtim… ama sizede karışmak istemem…. sizin zevkiniz siz bilirsiniz…. iyi günler

 7. hüsnü dedi ki:

  Sayın anne kaz yorumlarınızı çok sevdim siteyi takipediceğim yanız bir isteyim var lütfen çocuklar için uygulamalar ekleyin ben de çocuğum 12 yaşındayım yaklaşık 5 ay fotoğrafçılık kursuna gittim isterseniz Niğde’de fotoraf çekebilirim yormu okuduysanız çok sevindim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim