Alnında kuyruğu olan köpek neden terk edildi?

Annekaz
14 Kasım 2019
Yorum Yok

Hayvanlar dünyanın her yerinde eziyet çekiyor, hani derler hayvan hayvanın şeytanı  bazı insanlardır diye ne kadar doğru bir laf. Türkiye’de hayvan hakları ile ilgili olarak hem ahlaken hem de kanunen o kadar zayıf ki lafa nereden başlayacağımı bilemiyorum. Yıllardır bekletilen tasarlanan kanunlar bir türlü devreye girmiyor havyanlara eziyet edilenler   cezalandırılmıyor. Başka ülkelerde de durum bu kadar vahim olmasa da farklı değil. İnsan vicdanı bazen kör ve sağır oluyor tıpkı terk edilen ve alnında kuyruk olan sevimli yavru gibi.

Alnında kuyruğu olan köpek neden terk edildi?

Bu kadar sevimli bir hayvan alnındaki kusur nedeniyle mi dondurucu soğukta sokağa terk edildi. Narwhal isimli bu sevimli köpek ABD de sokakta ayağı yaralı olarak bulunmuş ve bir köpek barınağına götürülmüş. Ayağı tedavi edilen köpek alnındaki çıkıntı için de incelenmiş. Ona acı vermeyen alınmasının faydasından çok zararı olabileceği düşünülen minik kuyruğun kamasına karar ermişler. Bu  hali ile yayınlayınca da yüzlerce aile onu sahiplenmek istemiş. Alnındaki minik çıkıntısı onu kusuru değil özelliği, her yaradılan sevimlidir bizim insan olarak görevimiz  emanet kabul ettiğimiz canlılara sahip çıkmak korumak sevmesek bile saygı duymak . Bu sevimli can vasıtası ile bu kış aylarında eski battaniye ve kıyafetlerinizi barınaklara bağışlayabilirsiniz..

 

 

Bunu da seversin  Alcoşiddet'e yumruklu bardak
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.