Capitol Dilek Ağacı – Bir dilek seçin!

Annekaz
6 Ekim 2012
Yorum Yok

Dünya’da 50’den fazla ülkenin ve 3200 katılımcının başvurduğu Stevie International Business Awards’tan, Capitol Dilek Ağacı projesine büyük ödül geldi. Capitol Dilek Ağacı projesi 2012 Stevie Awards Silver Stevie ödülüne layık görüldü. Kurumsal sosyal sorumluluk kategorisinde ödül kazanan proje, bu sene 4. yılını Nevşehir’de gerçekleştiriyor.

İstanbul Anadolu yakasının ilk alışveriş merkezi Capitol, gelenekselleştirdiği Dilek Ağacı projesini bu sene Nevşehir’de gerçekleştiriyor. Anadolu’nun tüm bölgelerine ulaşma misyonu ile 2009 yılından bu yana Doğu Anadolu, Karadeniz, Güneydoğu Anadolu bölgelerine giden Dilek Ağacı projesi; Anadolu’daki imkan kısıtlığı yaşayan çocuklar ile alışveriş merkezi ziyaretçileri arasında bir köprü görevi görüyor.

Dilek Ağacı, bu sene Nevşehirli çocukların hayalini kurdukları dileklerini topladı ve 30 Temmuz tarihinde Capitol’e kurularak, dallarındaki rengarenk ve umut dolu hayalleri, alışveriş merkezi ziyaretçileri ile paylaşmaya başladı. Dilek Ağacı’ndaki dileklerden istediklerini seçen ziyaretçiler, hiç tanımadıkları bir çocuğun küçük ama belki de hayatını etkileyecek kadar büyük manevi değer taşıyan dileğini gerçekleştiriyorlar.

Her yıl farklı bir Anadolu bölgesinin seçildiği Dilek Ağacı projesi ilk yılında Van’ın Gürpınar ilçesindeki 450 öğrencinin, ikinci yılında Artvin’in Borçka ilçesindeki 1050 öğrencinin, üçüncü yılında Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki 1500 çocuğun hayallerini gerçeğe dönüştürdü.

Nevşehirli 1050 çocuğun hayalini aydınlatmak için sizleri de Dilek Ağacına bekliyoruz.

http://dilekagaci.capitol.com.tr/Nevsehir/Web/

http://www.facebook.com/capitoldilekagaci

http://capitoldilekagaci.tumblr.com/

Bunu da seversin  Annekaz 8 yaşına giriyor.. Bir zamanlar Annekaz
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim