Bana her şey yakışır tesettür

Annekaz
28 Eylül 2011
4 Yorum

 

Son günlerdeki tartışmadan haberiniz vardır dizilerde neden başörtülü kadın yok ben de bu tartışmayı mikro hale getirip neden Bana Her Şey Yakışır programında ya da Star TV’de yayınlanan Altın Günü’nde neden başörtülü kadın yok diye sorasım var.

Hadi dizileri ve gazeteleri geçtim güya reklam veren modernlik fasa fisosu üzerinden bu yapılmıyor ama konusu içeriği giyim kuşam olan hatta ev hanımlarını hedef alan bu iki programda neden başörtülü hanımlarımız olmaz ki. Göğüs dekoltesini çok seven hanımlar olduğu gibi başörtüsü takıp tesettüre  göre giyinmeyi seven kadınların sayısı da oldukça fazla hatta daha fazladır. Bu sogulamayı da kendi ailemin tek başörtüsüz kadını olarak yapıyorum. Başörtüsü için sanki camdan bir duvar örülmüş sokakta lokantada her yerde başörtülü kadınları görürken televizyonda sanki böyle bir kesim yokmuş gibi davranılıyor. Başörtüsü demek hayattan el ayak çekmek değil ki pek çok hanım da bunu yapmıyor zaten yeri geliyor düğünlere de şıkır şıkır gidiyor, yeri geliyor çekiyor jean pantolununu tuniğini okula çocuğunu almaya gidiyor.. Artık eskisi gibi değil seçenekler de çok fazla tesettür dini inançlara göre giyim elbette ama kadınlar tarzlarını bu kıyafetlerle de harika şekilde gösterebiliyorlar.. Yukarıdaki programların herhangi birinde yapılacak böyle bir konsept bu ülkede kimseyi rahatsız etmez hatta başörtülü kadınlara her alanda özgürlüğün kapısını bile açar ama nerde o cesaret!

Bunu da seversin  Hırsızın hiç mi suçu yok?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. tosbagalarr dedi ki:

  Televizyona göre bizim ülkemizde kapalı yok ya da namaz kılan oruç tutan ya da çocuğuna günah ve sevabı anlatan yok, o zaman niye başımızdaki devlet büyüklerinin eşleri kapalı

 2. emine dedi ki:

  ben olsam çıkıp tv’ye boy göstermem ama yok kabul ediliyoruz kısmına canı gönülden katılıyorum. bunu dillendirdiğiniz için de ayrıca teşekkür ediyorum….

 3. Beşparasız dedi ki:

  Ah ah bu tvler kadar kültürümüzü , ahlakımızı bozan birşey daha yok..İnce dantel gibi yavaş yavaş işliyorlar..Sanki makyaj yapmayan , 0 beden olmayan , Marka giymeyen kadın kadınlıktan sayılmıyor..Neden aynı şeyler erkekler için düşünülmüyor bunuda düşünmek lazım..Malesef günümüzde kadınlar sadece cinsel obje olarak lanse ediliyor..Yine bu kara kutu sayesinde…Karaki ne kara..Yaz yaz bitmez..

 4. Ayşe dedi ki:

  Bu durumu dillendirdiğin için çok teşekkür ederim evet o kadar haklısın ki…..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim