Banyo lifleri mikrop saçıyor

Annekaz
26 Kasım 2013
Yorum Yok

Hangi tip banyo lifi kullanıyorsunuz? banyo liflerini hangi sıklıkla değiştiriyorsunuz? Banyo lifleri belli etmese de aslında tam bir mikrop yuvası hele nemli ortamlarda iyice yıkanmamış lifler temizlikten ziyade mikrop ve bakteri saçabiliyor. Banyo lifi ile temizleneyim derken farkına varmadan mikrop kapabilirsiniz..

Temiz bir banyo keyfi için banyo lifleri ile ilgili bir kaç tavsiyem var.

banyo-lifi

Doğal ya da örgü banyo lifleri kullanmayın.. Evet pek çok hanımın örgü banyo lifi merakı var ama örgü lifler zor kurudukları için haliyle vücuda tema edip bir de nemli kaldıkları için bakteriler üzerinde çoğalıyor her banyodan sonra kabak sünger ya da el örgüsü gibi liflerin banyoda değil  hava akımı olan bir yerde kurutulması gerek.

Sentetik lifleri kullanın. Ucuz hemen her yerde satılan fotoğraftaki gibi banyo lifleri en sağlıklısı yine banyonun içinde bırakmayın.

Ayda bir kere banyo lifinizi değiştirin. Sentetik dahi kullanılsa banyo lifleri sık sık değiştirilmeli..

Sentetik lifleri arada bir çamaşır suyu ile yıkayın..

Mikroplu ya da bakterili lifler özellikle açık yaralardan kesilerden vücuda girebilir girmese bile üzerindeki mikroplar arpcığa ucuğa bile neden olabilir evdeki liften soğudum desem yeri..:)

Bunu da seversin  Photoshopla değişen sıradan kadınlar
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim