Bayram için öneriler..

Annekaz
11 Ağustos 2012
1 Yorum

Bayrama çok az kaldı  her zaman söylerim bayramları severim, bayram ikramlarını da çok severim tatlılar, kadayıflar, çikolatalar, şekerler oh oh ramazanda 4,5 kilo vermişken alamam yemeyeceğim ama eve gelen misafirler ve çocuklar için daha önce yayınlanmış bir kaç öneriyi topladım.

En sevdiğim yukarıdaki ikramlık sepet çikolata ya da tatlı yiyemeyenler için şekerliğe badem, ceviz, fındık atılabilir ya da daha iyisi sehpa üzerine böyle bir sepet hazırlanır. Harika ince bir düşünce.. Bayram ikramlıkları kuru yemişler kuru meyveler..

Bayram asıl çocukların onları sevindirmek lazım yeni kıyafet olur harçlık olur bayram en güzel hali ile yaşatılmalı.. Sürprizler hem akılda kalıcı hem de çok özel olur bu günlerde mesela çocuklara böyle paketler hazırlanabilir. Ben yeğenlerime her bayram hazırlamaya çalışıyorum içine biraz para çikolata bazen minik hediyeler tokalar hiç erkek yeğenim olmadığı için cicili bizili bilezikler.. paketi açarken o kadar tatlı oluyorlar ki içinden ne çıkacak acaba diye sevinçle merakla kabul ediyorlar hediyeleri eskilerin mendil hediye etmesi gibi.. mesela illa böyle gazete kağıdından dergi sayfasından olması gerekmez çok güzel hediye paket kağıtları ile yapılabilir.. Bayramlık sürpriz paketler için buradan bilgi alabilirsiniz..

Aynı mantıkla hazırlanmış bir başka paket örneği..

Bu da bayramlara özel hazırlanmış bir kapı çelengi  kapı dışına asmak yağmaya neden olabilir ama :) kapı dışı yerine içine asılabilir..

Bunlara ek olarak hediye seçenekleri ile ilgili aramamda bu şekilde..paketleri kurdeleleri vs vs..

Bunu da seversin  İçimizi ezen şeker reklamları
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Saadet ( Fransali Gelin ) dedi ki:

    guzel fikirlermis :) bende kilo vermisken almak istemem yaa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim