Doğal ev kokusu nasıl hazırlanır?

Annekaz
22 Aralık 2014
Yorum Yok

Hepimizin isteğidir evlerimiz mis gibi koksun ama kış günü ve kalabalık ailelerde bu biraz zahmetli, uzun süre kapalı camlar pencerelerle işiniz iyice zorlaştığını söylemeliyim  peki doğal ev kokusu nasıl hazırlanır?

Bahsettiğim yöntem tamamen doğal yani sizlere yağlarla oda parfümleri hazırlatmayacağım benim de kullandığım ve çok sevdiğim  yöntemi anlatacağım. Daha önce de yazmıştım Meyveler evlere doğal ve fresh bir koku vermenin yollarından birisi hatta sadece meyve kabukları bile yeterli.

DOĞAL ODA KOKUSU NASIL HAZIRLANIR?

Bir tencereye portakal, limon, tarçın, elma kabuğu gibi malzemeleri atın. Karanfil de ekleyebilirsiniz  yeteri kadar su koyup kaynamaya bırakın. Bütün odaların kapılarını açın uzun süre kaynasın evin her yerini bu tatlı koku saracaktır. Özellikle bir misafir için evinizin hoş kokmasını ya da istemediğiniz kokuların maskelenmesini istiyorsanız. güzel ve doğal bir yöntemdir. İçine kendi sevdiğiniz kokuları ekleyebilirsiniz vanilya, mahlep, zencefil gibi keskin kokular da olur.. arzu ederseniz kaynayan tencereyi oturma odası salona götürüp bir süre orada buhar ve koku yaymasını sağlayabilirsiniz.

doğal ev kokusu hazırlama

Fotoğraf: designimprovised

 

Diğer bir yöntem ise çam ağacı kaynatma! Çamın o doğal kokusu bilirsiniz çevreniz de bol bol çam ağacı var sa dalından küçük bir parça koparıp tarçınla beraber aynı yöntemle kaynatarak evinizin çam kokmasını sağlayabilirsiniz..

İki yöntem de olabildiğince doğal tarifler kendi aruz ettiğiniz kokuları bu şekilde elde edebilirsiniz elma, tarçın, limon, çam bildik kokular ki oda parfümü üreten firmaların her zaman en çok satan kokuları bunlardır özellikle kış aylarında..

doğal ev kokusu hazırlama1

Fotoğraf: make-haus.com

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim