Evinizi güzel kokutacak ev yapımı doğal kokular

Annekaz
28 Mayıs 2019
Yorum Yok

Özellikle bayram öncesi şöyle temiz ve ferah kokular arıyorsanız, ev yapımı kokular tam size göre. Hem çok ucuz, hem de çok sağlıklı bu kokuları kolayca evde yapıp uzun süre kullanabilirsiniz.

GÜZEL KOKAN EV İÇİN TEMİZLİK ŞART

Eğer evinizin güzel kokmasını istiyorsanız temizlik şart en azından banyo ve mutfak giderleri her zaman temiz olmalı, yine çöp kovaları düzenli olarak değişmeli ve temizlenmeli. Kirli sepetine ayrı özen gerek, nemli şekilde unutulan çamaşırlar kokrunç bir koku yayar ayrıca kova içine bekleyen sular da kötü kokulara neden olur. Kısaca temizlik güzel koku için şart..

EV YAPIMI TAZE VE FERAH KOKU TARİFLERİ

Ev yapımı kokular için siz doğal koku kaynakları gerekli, bunlar, tarçın, esensiyel yağlar, portakal, hoş kokulu çaylar, limon gibi hemen her zaman kullandığımız şeyler gerekli.. Tabi hepsinin kullanım şekilleri biraz farklı..

Poşet çayları atmayın özellikle ıhlamur, portakal, anason, ekinezya gibi çayların poşetlerini kurutun ve dolap içlerine asın, çekmecelere koyun bu hoş ve hafif bir koku sağlar..

Çam kozalağı hem dekoratif hem de hoş koku sağlar.. Dışarıdan topladığınız çam kozalaklarını önce temizleyin, isterseniz mikrodalgaya atıp bir kaç dakika dezenfekte edebilirsiniz. Şık bir kaseye koyun ve üzerine esensiyel yağlar damlatın. Çam kokusu ya da istediğiniz herhangi bir koku uzun süre kalacaktır. Sonra yenilemeniz gerekir..

Tarçın her zaman harika kokar, ısınınca daha hoş kokar o yüzden mum etrafında çubuk olarak kullanmak sadece dekoratif olarak değil koku olarak da harika seçim. Pazardan tarçın çubukları alıp kalın mumlara şık şekilde sarıp hoş koku sağlayabilirsiniz.

Banyo ve mutfak giderleri için her zaman temizlik yetmez bu konuda özel bir tarifim var. Sirke ve küçük doğranmış limon dilimlerini bir buz kalıbında dondurun. Temizlik yapınca 1 buz küpünü giderin üzerine bırakın bu şekilde kokuları en aza indirebilirsiniz.

Bunu da seversin  Bebeğinizi Kapı Süsü ile Karşılayın

Çok klasik bir tarif ama bir tencereye kabukları ile limon, elma ve tarçın koyup kaynatın bu tüm evi harika bir şekilde kokutacaktır. Bu tarifi değişik şekilde hazırlayabilirsiniz. Mesela ananas kabukları ile tarçını kaynatabilirsiniz.

Pamuk toplarına esansiyel yağlardan damlatıp odanın çeşitli yerlerine koyabilirsiniz. Bu işlemi pirinç üzerinde de yapabilirsiniz..

Sürekli zahmetsiz kokular istiyorsanız odanın gizli yerlerine oto kokuları bırakabilirsiniz özellikle hava akımı olan yerler bu iş için uygun ama çözüm doğal değil tabi ki..

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim