Bebek olduk..

Annekaz
31 Ocak 2009
1 Yorum

Annem beni ne yapsa emzirememiş doğumdan sonra evde annem, anneannem, babannem ağzıma bir türlü o memeyi sokamamışlar.. mamalar prinç unlarıyla büyümüşüm. Annem en çok senden çektim der :)) Hala çok severim prinç unu muhallebisini canım çekti yıllardır yapmamıştım çocuklara bile pek yapmadığım muhallebiydi, yaptık bir tencere bitti :)

Çocuklar 1- 1,5 yaş arası hep anne sütü aldılar 4 aydan sonra ek gıdalara başladım. prinç unu yada ne bileyim bebeğin yiyemediği bir yemek olmadığı zaman çok az tereyağında köy ununu kavurup sütle beraber puding yapardım. Doktor bi hanım akrabımız her şeyin içine ceviz katarak veriyor .Rondoda elma parçalıyor içine ceviz katıyor puding yapıyor içine ceviz katıyor..Cevizin bebeklikte daha etkili bir gıda olduğunu düşünüyor.. Ama 9 aydan sonra hemen hemen herşeyin yumuşağını yiyebilmeli bebekler.. damak tadı gelişmeli yemeklere şeker tuz katarken dikkatli olmakta fayda var çünkü tuz şeker alışkanlığı bu zamanda gelişiyor….Biz mamazı yedik prinç unu bu arada çok doyurucuymuş yerken tıkıyor insanı bunu göze alıp prinç muhallebisini azcık yiyen bir çocuğa hak vermek gerek..ve tabiki susatıyor.. en iyisi beraber yeyin bebekle..:))

Bunu da seversin  Misafir terlik seti
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. yavrukaz dedi ki:

    mmmmm çok güzel olmuştu sen bi daha yap annecim seni çok seviyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim