Bebekler neden saçlı ya da kel doğar?

Annekaz
5 Ağustos 2015
Yorum Yok

Bazı bebekler saçlı doğar bazı bebekler ise kel! Bunun nedeni genetik, bir bebeğiniz tüy yumağı halinde doğabilirken diğeri  kel olarak dünyaya merhaba diyebiliyor. Hamileyken yediğimiz içtiğimiz bebeğin  saçlarını etkilemiyor. O yüzden siz sağlıklı beslenme düzeninizi bozmayın.

Mailonline’da geçen gün böyle bir paylaşım gördüm anneler saçlı bebeklerinin fotoğraflarını göndermişler bebek neticede hepsi birbirinden sevimli ama bazıları pişmaniye kıvamında tabi saçları ile beraber.

Hamileliğin son aylarında mide yanmalarına bebek saçlanıyor da ondan derler alakası yok efenim :) Oğlum çok saçlı kirpikli kaşlı pamuk prenses gibi doğmasına rağmen kızlarım şeftali gibilerdi :D Saç bu neticede er geç  çıkıyor görüyorum iki tel saçı bağlayan anneleri :) Oğlandan sonra kıza toka takma hevesi ile doğum çantama kız doğarsa diye minik toka bile almıştım lakin kel doğunca hevesim kursağımda kaldı. Minik bir kurdeleyi diş macunu ile yapıştırmıştım. Kız bebek hevesi işte..  Şimdi bu saçlı bebekleri görünce büyük adamlarda bile böyle saç yok arkadaşım siz bebeksiniz bu ne şekil diyesim geldi :)

Bunu da seversin  Çocukları Hapsolmasın!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim